Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ideid Tartu Maarja kiriku sisekujunduseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Taastatavas Maarja kirikus peeti jumalateenistusi juba möödunud aastal. Peeter PaenurmVeel enne jõulupühi kuulutatakse välja Tartu Maarja kiriku sisekujunduse ideekonkurss.
Kui 2009. aasta suvel sai kogudus kirikuhoone oma valdusesse, korraldati seal kohe tõsine remont, et edasist lagunemist peatada. Parandati läbitilkuv katus, kõrvaldati karniiside varisemisoht, remonditi uksi ja elektrisüsteemi.
Hoones saab pidada jumalateenistusi, kontserte ja muid üritusi. Saksamaalt annetati kirikule pingid. Jõuludeks valmis ka lihtne altarilaud ja endise altari pildiga fotokangas, mis riputati kirikusaali altariseinale.
Tartu linnalt on valminud ja kehtestatud detailplaneering, samuti on olemas muinsuskaitse eritingimused. Kiriku välisilme on kavas taastada sellisena, nagu see oli enne põlemist. Et hoone sisekujundusest ei ole midagi säilinud, siis andis ka muinsuskaitse kiriku sisekujunduse jaoks suurema vabaduse.  
Koguduse nõukogu 2009. aastal kinnitatud taastamispõhimõtete alusel on konkursile esitatud idee liigendada kiriku saaliosa vaheseina või vaheseintega ja seeläbi eraldada osa kirikusaalist muude abiruumide tarvis (kabel, koosolekusaal, klassiruumid jm).
Kirikusaali maht võib väheneda kuni 2/3. Kirikusaali kõrgus võimaldab aga kiriku sisse ehitada 2–3 korruse jagu lisaruume.
Ideekonkursi eesmärgiks on välja selgitada parim siselahendus. Konkursi võitjaga tehakse leping eskiis- ja põhiprojekti koostamiseks.
Konkursile esitatud tööde hindamiseks on moodustatud žürii, kuhu kuuluvad koguduse, sihtasutuse, linnavalitsuse, kirikuvalitsuse, muinsuskaitsjate ja arhitektide esindajad. Konkursi tulemused selguvad 2011. aasta aprillis.
Mari Paenurm