Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hiiumaal lauldi Tobiase mälestuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Laululusti jätkus Kärdla kirikusse mitmeks tunniks. Foto: Enn Sutting

Laupäeval, 4. oktoobril pidas Saarte praostkond Kärdla kirikus laulupüha.
Esimest korda Hiiumaal toimunud Saarte praostkonna laulupüha oli pühendatud Käinas sündinud helilooja ja orelikunstnik Rudolf Tobiase (1873–1918) 135. sünniaastapäevale. Laulupäevale Kärdlasse olid tulnud lisaks kohapealsele kammer- ja segakoorile sama saare Emmaste segaansambel ja Pühalepa naiskoor.
Meretee Saaremaalt olid ette võtnud viis koori: Kuressaare nais- ja segakoor, Valjala segakoor, Kärla naiskoor ning Kihelkonna naiskoor. Muusikalist jõudu lisas Kärdla muusikakooli orkester. Ühtekokku kogunes Kärdla kirikusse umbes 130 esinejat. Rudolf Tobia­se laule esitasid ühendkoorid ja Pühalepa naiskoor Anna.
«Laulupüha õnnestus igati. Eriti imeline oli see, et Rudolf Tobiase suhteliselt keerukad koorilaulud «Eks teie tea», «Kiituselaul» ja «Jeruusalemma tütred», mis kooridel üksinda harjutades kuidagi välja ei tahtnud tulla ja mille õnnestumise pärast muretseti, kõlasid ühiselt lauldes suurepäraselt ja võimsalt. Tore, et lisaks lauljatele oli tulnud ka kuulajaid, nii et vaevu mahuti kirikusse ära,» ütles Kärdla koguduse õpetaja Hüllo-Kristjan Simson.
Jumalateenistusel jutlustas praost Veiko Vihuri ja kaasa teenis õpetaja Hüllo-Kristjan Simson.

Rita Puidet