Hätta sattunud koduomanikke tuleb aidata

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Kasvanud tööpuuduse tingimustes võib alanud aastal inimeste jaoks üheks tõsisemaks probleemiks kujuneda oht kaotada oma eluase ja sellesse tehtud investeeringud.
«Ühiselt peame seisma just nende tublide tööinimeste eest, kelle peres kasvab lapsi ning kes on kaotanud töö ja sellega ka olulise sissetuleku,» öeldakse rahandusministeeriumi pressiteates.
Rahandusminister Ivari Padaril on ees kohtumised pankade juhtidega, et arutada kodu turvalisuse tagamise meetmeid, saada ülevaadet probleemidest eluasemelaenude teenindamisega ning hinnata koos pankade võimalusi toetada kohandumist kinnisvaraturul.
Probleemide süvenemisel eluasemelaenudega peab riik inimestele appi tulema, toetama jõukohaste lahenduste leidmist ning tagama kodu turvalisuse. Ivari Padari sõnul arutatakse lähiajal ka valitsusliidus riigipoolseid meetmeid kodulaenu intressipuhkuse pakkumiseks läbi Kredexi.
Eesti Panga andmetel oli 2008. aasta novembri lõpuks eraisikutele antud eluasemelaenude jääk 97,3 miljardit krooni. Eluasemelaen on ligikaudu 150 000 leibkonnal ja selle tasumisega oli raskusi möödunud aasta lõpus ligi 4% laenuvõtjaist.

EK