Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Harkujärve kirik rokkis Jeesusele

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

«Mida sa veel ootad?» on kristlik noorte turnee Eestis, mis korraldati tänavu juba üheksandat korda.  

Algatuse taga on Kari Tynkkynen, kes on Soome misjonär, kirikuõpetaja Läänemaal Ridalas ja Martnas ning Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse (SLEY) noorsootöö tegija.
Eelmine kord korraldati tuur Läänemaal ja Tartus 2012. aastal, tänavu Läänemaal ja Tallinnas Harkujärvel.
Esialgu kavatsesime teha ürituse Nõmmel. Pakkusime seda ka mujale, aga EELK diakooniatalituse juhataja Avo Üprus kutsus meid lahkelt Harkujärvele.
Soomest tuli kümmekond noort juba nädala alguses oma juhataja Sami Haveriga ette valmistama üritusi koguduses, koolides ja lastekodudes. Noored esinesid mõnes kohas ning võtsid ette ka Harkujärve kiriku koristamise.
Nädala lõpus saabus Soomest 1988. aastal asutatud kristlik hardrock-bänd The Rain. Suured mehed laulavad siiski meloodilist rokki ja hoolega kuulates võib nende lugudes leida sügava kristliku tähenduse.

Kontserdil kuulutati Jeesusest
Suurel kontserdiõhtul laupäeval, 29. märtsil oli kirik küll jahe, aga meeskonna meeleolu siiski soe. Pärast alguspalvet kuulutas õhtujuht Sakari Seppälä välja räppiva soome noormehe Joona esinemise. Seejärel astus kuulajate ette The Rain.
Vahepeal kõneles SLEY noorsootööjuht Juha Heinonen Jumala armastusest. Ta ütles, et igaüks meist on Jumalale äärmiselt kallis. Jumala ainus Poeg Jeesus on meie pattude eest surnud ja temasse uskudes saame me taevasse.
Tunnistajaks oli kontserdiõhtul Kata-Leen, kes rääkis sellest, kuidas ta varem oli küll uskunud, et on olemas mingi kõrgem jõud, aga kui ta lõpuks Jeesuse oma ellu vastu võttis, alles siis veendus ta Jumala armastuses.
Pisarsilmi oli Kata-Leen kogenud, et Jumal on talle väga ligi. Neiu sõnul on ta kogenud ka üleloomulikke asju, kui oma haige tädi eest palvetas ja tädi ühtäkki terveks sai.

Black Night pälvis imetlust
Neli aastat tegutsenud Põltsamaa poistebänd Black Night lõpetas kontserdi oma värske kristliku sõnumiga, lauldes Jeesusest ja Jeesusele. Poiste muusika helises kaunilt.
Ka Soome noored rokkisid Black Nighti saatel, oli näha, et neile meeldis see. Bänd soovis palvega Jumala palge ette tuua oma sõbra pere, kes oli hiljuti traagilise kaotuse läbi elanud. Palve järel tõi erilist ülestõusmise lootust Black Nighti kaunilt lauldud «Ta üles tõusnud on».
Tegin väikese küsitluse kontserdikuulajate seas. Noore neiu Hanna sõnul võiks olla rohkem selliseid üritusi, sest need tooksid noori kirikusse. Harkujärve kontserdiõhtul meeldis Hannale Black Night.
Kaarel on muusikaga tegelev mees kolmekümnendates eluaastates. Talle meeldis kontserdiõhtu tervikuna. Tema meelest oli hea see, et kontserdil palvetati Eesti maa ja rahva eest.
The Raini kohta ütles Kaarel, et ta on varem näinud ja kuulnud bändi Soomes Maata Näkyvissä festivalidel. Maata Näkyvissä on suur, umbes kümne tuhande külastajaga kristlik muusikafestival, mida korraldatakse igal aastal novembris Turu linnas.
Black Nighti liikmele Randole meeldis kontserdi hea õhkkond. Ta rääkis, et sai energiat kuulajatest, kes olid rõõmsad ja innustunud.
IX «Mida sa veel ootad?» turnee kontserdil Harkujärve kirikus oli kokku umbes 65 inimest. Aitäh teile, kes te tulite, aitäh esinejatele, korraldajatele, Avo Üprusele ning suur tänu taevasele Isale!
Riikka Lautamo-Seppälä
Autor on koos abikaasa Sakari Seppäläga Soomest läkitatud misjonär Tallinnas.