Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Harkujärve kirik omanikuvahetuse ootel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Aastal 2020 on Harkujärve kirikus toimiv kogukonnakeskus, mis pakub ümbruskonna peredele vajalikke sotsiaalteenuseid ning vaba aja veetmise võimalusi; väike, aga aktiivne kogudus on usaldusväärseks partneriks seltsidele ja omavalitsustele. Selline on Tallinna Peeteli koguduse õpetaja Avo Üpruse ettekujutus. Ta usub, et kirikust võiks saada Peetelile filiaal.
Sotsiaalmeedia kaudu innustab ta inimesi tegema annetusi, et kokku saada vajalik summa Harkujärve kiriku ostmiseks. «Ümbruskonnas elavad inimesed küsivad, miks kirik on kinni, ja vaatavad minu kui vaimuliku poole lootusrikkalt,» nimetab Üprus. Ta selgitab, et Harkujärvel, Tiskres ja Laabil elab umbes 1500 inimest, valdavalt noored pered, kel on elav vajadus kogukonnakeskuse ja kodukoguduse järele. Sihtgruppi kuuluvad ka Õismäe inimesed.
Harkujärve külla aastatel 1992–1994 Aino Järvesoo (1910–2003) rahastusel luteri kirikuks planeeritud ehitis kuulub praegu Eesti Karismaatilisele Episkopaalkirikule (EKEK), kes hoonet ei kasuta ning soovib selle müüa.
Hoones asuvas ruumikas pastoraadis on EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus algatanud lastehoiuteenuse. EELK-l on EKEKiga pikaajaline rendileping. Krundi heakorra ning Aino Järvesoo mälestuse jäädvustamisega tegeleb MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Selts.
Avo Üprus selgitab, et vajaliku ostusumma kokku saamiseks on kiriku taastamise selts pöördunud panka. Praegu on pank nõus andma laenu 100 000 eurot. Laenu saamiseks andis õp Üprus tagatiseks panti oma isikliku korteri, seda sammu kommenteerides rõhutab ta: «Ma olen väga tänulik oma perekonnale mõistva suhtumise eest, et nad tulevad minu visiooniga kaasa.» Hoone ostmiseks ning plaanitavaks tegevuseks vajatakse aga veel sama suurt summat, nendib Üprus, kutsudes üles toetama projekti annetustega (MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Selts, konto 10220110326017, märgusõna «Taastame kiriku»).
Liina Raudvassar