Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Haapsalus peeti haridusfoorumit

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

5.–6. jaanuarini toimus Haapsalus Eesti XII haridusfoorum alapealkirjaga «Õpetaja õppivas koolis ja ühiskonnas».

Kohal viibisid ja sõna võtsid Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, ettekannetega esinesid Olav Aarna, Triin Laasi ja Eve Eisenschmidt. Vaatlejana osales ja kohalolnutele tagasisidet jagas assessor praost Tiit Salumäe.

Salumäe ütles Eesti Kirikule, et emotsionaalselt pakkus foorum palju ja oli väga meeldiv. Oma tagasisides foorumil osalenuile tunnustas kiriku esindaja õpetajate head tööd ning tänas kutsujaid omalt poolt põneva temaatika eest.

Ülevaatlikus sõnavõtus mõtiskles praost läbipõlemistemaatika üle, mis on meedias väga populaarne, kuid Salumäe kutsus nägema kaugemale loosunglikkusest. Samas rõhutas ta tõsiasja, et kui pole põlemist, siis pole üldse midagi.

Veel tõi kõneleja välja teemaringi, mis seotud üksikisiku märkamise ja arendamisega koolikeskkonnas. Salumäe soovitas seejuures mõelda või Joosep Tootsile – ta oli palju lugenud ja kursis maailma asjadega, kuid koolisüsteemis ei osatud seda hinnata. Tänaselgi päeval on tähelepanuta Tootse, kes süsteemi kiuste ikka mõisavalitsejaiks saavad.

Kokkuvõtvalt kutsus kiriku esindaja õpetajaid üle saama n-ö ohvrikompleksist, mis pole omane vaid õpetajatele. «Olgu need või kiriku töötegijad, pritsimehed või kes iganes – kõik tunnevad, et ühiskond ja valitsus või muud institutsioonid ei mõista neid piisavalt ja nad on justkui meedia poolt tõrjutud,» sõnas praost ning lisas, et tema püüdis kohalviibijaile mõista anda, et iga inimene peaks oskama hinnata kõike, milles ta hea on, ning seda ka esile tooma.

Mari Paenurm