Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Frantsiskusepäeva II konverents Viljandis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viljandi Jaani kirikus peetakse laupäeval, 4. oktoobril kella 11–14 konverentsi «Loomiseks loodud linn» ja kell 15 tänujumalateenistust, kus õnnistatakse ka uus kontsertklaver.
4. oktoobril möödub 782 aastat Assisi Püha Franciscuse, frantsisklaste ordu asutaja surmast. Viljandi Jaani kirik on rajatud XV sajandil frantsisklaste kloostrikirikuna. Peaaegu viis ja pool sajandit tagasi kinkisid frantsisklased Viljandi linnale ühe kiriku. Küllap oli neil oma osa selle linna erilise aura ja vaimsuse kujundamisel, mis on läbi sajandite paelunud ja innustanud inimesi, kes loovad enestes ja endi ümber ilu, headust ja üldinimlikke väärtusi.
Sel aastal saab Viljandi linn 725 aastat vanaks. Viljandi Jaani kogudus, kes elab ja hingab Jaani kirikus, endises frantsisklaste pühakojas, kingib Viljandi linnarahvale sünnipäevaks uue kontsertklaveri ja palju ilusaid ning hingeülendavaid hetki tulevikus.
Ettekannetega esinevad Kaur Alttoa, Heiki Raudla, Peeter Eerik Ots, Jüri Arrak ja klaveriaasta patroon Tõnis Mägi, kes musitseerib uuel klaveril.

EK