Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Faktid on tähtsad mitte ainult täna

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Kiriku eelmises lehes ilmunud ülevaates kirikukogu erakorralisest veebikoosolekust on juttu ka majandusnõukogu ning arengunõukogu lõpetamisest kirikukogu komisjonidena. Konsistooriumi esitatud sellekohane eelnõu võeti tõepoolest vastu 36 poolthäälega (vastu 13 ja erapooletuid 4), nagu lehes kirjas. Majandusnõukogu teemal toimus aga enne eraldi hääletamine ning selle allesjätmiseks esitatud eelnõu poolt hääletas 19 kirikukogu liiget (vastu 25 ja erapooletuid 6). 

Vahest on lugejatele oluline teada ka seda, et majandusnõukogu ametisolev koosseis arutas nädal varem plaani neilt kirikukogu komisjoni staatus ära võtta ja oli selle vastu. Nad pidasid kirikukogult seni saadavat mandaati oma tegutsemise sõltumatuse ja kirikudemokraatia oluliseks tagatiseks ning soovitasid, et nii võiks see olla ka edaspidi. 

Ajalehel Eesti Kirik on paljude oluliste ülesannete hulgas ka kirikuloo säilitaja roll. Nõnda on ka aastate pärast lehekausta sirvides uurijatel ja huvilistel võimalus saada ülevaade, kuidas majandusnõukogu kirikukogu komisjonina kaotati, ning sellele oma hinnang anda.

Jüri Ehasalu,

EELK XXVIII–XXX kirikukogu liige