Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et koos tugevaks muutuda

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

25.-26. jaanuaril on Valgamaal Taagepera lossi konverentsikeskuses koos Vaimulik Konverents (endise nimega Õpetajate Konverents).
Konverentsi peateemaks on seekord KIRIK JA TEOLOOGIA. Ühelt poolt keskendutakse 2005. aasta kirikupäeva teemale TARKUSE ALLIKALE, sest on ju kiriku tarkus suures osas ja ennekõike teoloogiline tarkus. Eks kutsu meid just praegune ajastu, mil traditsioonilist kristlikku sõnumit justkui ei mõisteta, seda eelkõige iseenda jaoks aina ja uuesti mõtestama ja sõnastama, kuid samas ka liigmõtestamise ja -sõnastamise eest kaitsma.
Teisalt on see teema ajatu – ei saa olla kirikut ilma teoloogiata ja teoloogiat ilma kirikuta. Nagu ütles Evald Saag: iga ristitud inimene on teoloog. Küllap kehtib see meie kõigi kohta, et teoloogia pole niivõrd eriala, kuivõrd mõtte- ja eluviis.
Viimasel ajal on vaimulike listis olnud juttu «harali EELKst» ja «kiriku konsolideerumisest». Konverentsi päevakorda kokku pannes oleme püüdnud aasta-aastalt rohkem aega leida säärastele töövormidele, mis aitavad meid ametikaaslaste, vendade ja õdedena üksteist paremini tundma õppida, toetada ja kinnitada.
Seekord on Vaimulike Konverentsi päevakorras lisaks traditsioonilistele ettekannetele, rühmatöödele ja paneeldiskussioonile intervjuu peapiiskoppidega ning konverentsi uute liikmete tutvustamine. Vaimulike soovile vastu tulles on rohkem aega varutud omavaheliseks suhtluseks ja osaduseks.
Konverentsi juhatus loodab, et vaimulike iga-aastane kokkusaamine on üks võimalus konsolideerumiseks, selle sõna etümoloogiale mõeldes – «koos tugevaks muutumiseks». Jeesus, meie vend ja Lunastaja on jätnud meile selleks eeskuju: «Armastage üksteist, otsekui mina olen armastanud teid» (Jh 15: 12).

Marko Tiitus