Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et kogu elu võiks uueneda

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Misjon on Jumala tegude vili, mis vajab kasvamiseks meie hoolt, armastust, harimist, kastmist.
Internet

Kui kiriku missioon on täita misjonikäsku ning kui me tunneme, et oleme kaasvastutavad rahva ja kultuuri kestmise eest, siis ei tähenda see mitte mõtlemist selle üle, kuidas säilitada hetkeseisu.

Ei, me oleme kutsutud enamaks. Selleks, et koguduste ja kiriku elu võiks saada uut hingamist ning anda uut lootust külale, vallale, eesti rahvale, sest meie rahvas ise on üsna tajutavate piiridega kogukond.
Misjonikäsuna sõnastatu tähendab evangeeliumi viimist rahva igapäevaellu ja see on kutse igale kristlasele. Ma tõlgin misjonikäsus sisalduva käsu sõna ümber läkitamiseks, saatmiseks, apostellikuks ülesandeks. Evangeelne läkitatus võiks olla iga ristiinimese loomusund ja selle mõtte valgusel võime igaüks ise kaaluda, missugune on meie loomus.
Evangeeliumis elamine vabastab ja rõõmustab meid, andes jõu seest välja suunatud tegude tegemiseks. Siis mõistame ja näeme, kuidas misjon on Jumala tegude vili. Vili, mis vajab kasvamiseks meie hoolt, armastust, harimist, kastmist. Seepärast aitabki Tallinnas usuteaduse instituudis 4. aprillil toimuv konverents „Uus Testament: kirik ja misjon“ meil koos mõtestada kuulutusele kutsuvat Piibli sõna ning arutleda nende praktikate rakendamise võimaluste üle, mis meie kirkus juba hästi toimivad.
Konverents kannab vilja seda rohkem, mida aktiivsemalt osaleme sellel oma sõnavõttudega, ettepanekutega ja heade soovitustega, sest koos puudutame seal nii teaduse ja teadmiste, arusaamade ja oskuste kui ka meelsuse aspekte. Osavõtuks on vajalik registreerimine ja lõunapausil nauditavate suupistete eest viieeurose osalustasu maksmine.
Info ja registreerimine: http://ui.eelk.ee/index.php/et/yldinfo/teated/921-uue-testamendi-konverents-kevad-teade.
Edasiseks tööks parima ideepanga saame kaasa, kui osaleme aktiivselt konverentsi töös. Selleks annab konverentsi korraldus mitmeid võimalusi. Lõpuks 1Kr 3:6 alusel veendume, et kui Juhan istutab ja Johanna kastab, siis Jumal laseb kasvada. Kohtumiseni konverentsil.
Randar Tasmuth,
EELK UI professor

Konverents
Uus Testament: kirik ja misjon
4. aprillil kell 11 usuteaduse instituudis
Koostöös misjonikeskuse, LNÜ, koguduste kaastöötajatega
Registreerimine 30. märtsini