Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ernie Addicott tutvus Eestiga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Esmaspäeval, 20. augustil lendas koju tagasi möödunud nädalal Misjonikeskuse kutsel Eestis visiidil olnud Rahvusvahelise Euroopa Kristliku Misjoni direktor Ernie Addicott abikaasaga.

Kohtumiselt Eesti Piibliseltsis: Jaan Bärenson (vasakult), Ernie Addicott ja Leevi Reinaru.

Kohtumiselt Eesti Piibliseltsis: Jaan Bärenson (vasakult), Ernie Addicott ja Leevi Reinaru.

Et usu jõud ja pühendumus suur võib olla, on tõendiks, et Virumaal Kadrinas 1882 sündinud vennastekoguduse vanemvenna poja Hans Raua kutsumusest vaimuliku töö vastu sündis Londonis 1904. aastal Euroopa Kristlik Misjon. Organisatsiooni eesmärgiks oli ja on selgitada ja levitada ristiusku Euroopas. Nüüd viibis organisatsiooni direktor Addicott abikaasaga 13.–20. augustini Eestis, et tutvuda Hans Raua sünnimaaga.  

Addicott on Eestis käinud ka korra varem, 1990. aastal. Euroopa Kristlik Misjon võttis Eesti ja Läti kirikuga ühendust 1980ndate aastate lõpul, organisatsiooni esindajad Hollandist ja Saksamaalt on korraldanud meil seminare, ent kontaktid on siiani jäänud juhuslikeks. Nüüdne reis täitis kaht eesmärki: eelkõige emotsionaalset huvi Eestimaa ja meie koguduste vastu ning teisalt tutvust siinse misjonitööga seonduvaga, et edaspidi luua siia oma tugipunkt.

Möödunud aastal, kui tähistasime misjonitegevuse 200. aastat, hakkas Misjonikeskus rohkem uurima meie misjoniajalugu, sealhulgas Hans Raua tegevust. Sündis otsus Ernie Addicott Eestisse kutsuda. Külalist võõrustav Misjonikeskus koos juhataja Leevi Reinaruga oli koostanud mitmekülgse programmi, mis sisaldas väljasõidu Kadrinasse, Lääne-Nigulasse, Haapsallu ja Tartusse. Ernie Addicott külastas veel Tallinna Toomkirikut, Tallinna Jaani ja Püha Vaimu kirikut ning kohtus peapiiskop Andres Põderi, praostide Jaan Tammsalu, Tiit Salumäe ja Joel Luhametsa ning õpetajate Gustav Piiri ja Meelis-Lauri Eriksoniga, tutvus Eesti Piibliseltsi ja Misjonikeskuse töötegijatega. Kadrinas vaimustus külaline sealse vennastekoguduse juhi, hilisema Kadrina koguduse juhatuse esimehe, igavikku lahkunud Arnold Kastemäe 1965. aastal koostatud käsikirjast «Kadrina evangeelse vennastekoguduse ajalugu», mida ta soovib lasta tõlkida inglise keelde. Pühapäeva veetsid külalised Tartus, kus Ernie Addicott jutlustas Pauluse kirikus jumalateenistusel.

Nii Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson kui ka Leevi Reinaru rõhutasid, kuidas Hans Raua palvekoosolekul saadud äratus, et kogu Euroopa vajab evangeliseerimist, paisus ülemaailmseks. Vaene eesti mees läks Londonisse, sealt Ameerikasse ja Austraaliasse, ja lõi evangeelseid gruppe. Kuigi ta 1920–30ndatel aastatel käis ka Eestis, oli siin huvi tema vastu väike. Ta suri 1953 Prantsusmaal.

Praegu on Euroopa Kristlikul Misjonil ligikaudu 200 misjonäri 18 Euroopa maal, põhiliselt Ida- ja Lõuna-Euroopas. E. Addicott tõstis kohtumistel esile töögruppide efektiivset tööd Hispaanias, kus edukaks on osutunud narkomaanide rehabilitatsioonikeskuste tegevus. Organisatsiooni põhitegevuseks on rajada kirikuid, toetada kohalike kirikute tööd ja jagada peredele isiklikult evangeeliumi.

Rita Puidet