Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Erilised lapsed nautisid suve

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Diakoonia on koos partneritega korraldanud juba mitu aastat raske ja sügava puudega lastele mitmesuguseid üritusi. Näiteks on laagreid peetud koolivaheaegadel Harkujärve kirikus Inglitiiva lastehoiu ruumides. Juba teist aastat toimus juuli viimasel päeval laager Nõva lähedal Männirahu Mõttemajas.

Lastel oli lõbu laialt, sai hobusega ratsutada, batuudil karata ning metsas ATVga sõita. Lastega tegeles mängujuht, tehti näomaalinguid ja kuuma ilma jahutuseks sai jäätist ning karastusjooki. Sel aastal osales laagris 84 inimest ja korraldajatele tundub, et laager kipub iga aastaga järjest suuremaks kasvama, sest vajadus on üle Eesti. 

Rae valla projekti toel laagrit korraldanud Anne-Liisi Mändmets (fotol) ütleb, et tal on endal peres autistlik laps, kes seda sündmust igal aastal pikisilmi ootab. Üritusel saavad kokku erivajadusega lapsed ja nende pered. Eesmärk on saada uusi tutvusi, jagada kogemusi, rõõme ja muresid.

Neli aastat tagasi on vanemate eestvedamisel loodud ka sotsiaalmeedia grupp „Rae erivajadustega laste vanemate kinnine vestlusgrupp“, mis toetab koduvallas igati nii erivajadusega lapsi kui nende vanemaid. Sellega on oodatud liituma ka teiste piirkondade vanemad.

Puudega lastele on aga laagrid tulemas veel Harkujärve koguduse lastehoius Inglitiib. Korraga on laagris alla kümne lapse ja laager kestab nädala. Arvestades laagri populaarsust tuleb sinna aegsasti koht kinni panna. Huvi korral tuleks kirjutada aadressil teenused@eelk.ee.

Eesti Diakooniat juhtiv Harkujärve koguduse õpetaja Avo Üprus kutsub kõiki kohalike omavalitsustega koostööd tegema ja kinnitab, et taolisi laagreid plaanitakse mujalegi. 

Rita Puidet