Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Endla Langel saab Eesti Kirikust uusi teadmisi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Endla LangelJõulukuul 99aastaseks saanud elupõline kooliõpetaja Endla Langel (fotol) loeb ajalehte Eesti Kirik igal nädalal, sest saab kirikulehest enda sõnul palju uusi huvitavaid teadmisi.

Me kohtume Kambja kirikus 2. advendipühapäeva jumalateenistusel ja leiame pärast kiriklikku osa soojaks köetud käärkambris aega natuke juttu puhuda. Õieti on kokkusaamise olulisemaks eesmärgiks pikendada Endla kirikulehe aastatellimus.
Vanaproua selgitab, et alustas Eesti Kiriku regulaarset lugemist aasta tagasi ja soovib nüüd kindlasti pikendada seda võimalust. „Olen läbi elu palju ekskursioonidel käinud. Siis olen mõelnud, et küll oleks tore saada rohkem teada sellest, mida näen,“ räägib Endla, täpsustades, et just kirikulehest on ta nüüd saanud neid teadmiste lünki täita.
Kui eluaastaid on nii rohkelt kui Endal, siis ei ole esimeseks huviks enam „äkilised“ uudised, vaid teave, mis kannab nn suurt pilti. See rahulik uudisvoog ning süvitsi teemade esitlus meeldib Endlale kirikulehes. Näiteks on tema lemmikuteks järjelood mõnel üldharival teemal.
Lugemisega Endlal raskusi ei ole, pärast silmaoperatsiooni ei vaja ta isegi prille. Ta on tänulik, et hoolimata suurest lugemusest pika elu jooksul on ka nüüd, vanaduspõlves jäänud huvi ja võime kirjasõnaga end ergas hoida.
Eesti keele ja kirjanduse õpetajana – pärast Tartu õpetajate seminari lõpetamist väikese Illimari radadel Ahjas ja edasi juba 39 aastat Kambja koolis – on ta läbi elu eesti keele ilu imetlenud. Väga meeldib talle see kõnepruuk, mida kohtab kiriklikus liturgias. Samuti on puhas rõõm saada osa kirikuõpetaja headest mõtetest jutluses. Selleks püüab ta ikka pühapäeviti kirikusse jõuda ning vähe on neid hingamispäevi, mil teda Kambja kiriku esimestes ridades ei kohtaks.
„Elan kiriku lähedal ja tulen kahe toetaja vahel,“ ütleb Endla reipalt, naerukurd silmis – oma abilisteks nimetab ta kahte jalutuskeppi, mis pakuvad teekonnal kindlust.
Liina Raudvassar