Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Emeerituste jõulupidu peeti Harkujärve kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mälestuseks jääb Harkujärve kiriku altari ees tehtud ühispilt.
Tiiu Pikkur

Ilusal talvepäeval, 20. detsembril olid Harkujärve kirikusse jumalateenistusele ja pidulikule jõululõunale oodatud EELK emeriitvaimulikud ja -muusikud abikaasadega.

Armulauaga jumalateenistusel teenisid assessor Ove Sander ja õpetaja Avo Üprus, organist oli Henn Eerik. Ove Sander pühendas oma jutluse Ristjale Johannesele – Jeesuse tee tasandajale. Mälestati aasta jooksul lahkunuid: piiskop Andres Tauli, õpetaja Kalju Kukke ja maestro Roman Toid.
Olgu siinjuures nimetatud, et jumalateenistusel kasutatud armulauavein oli valmistatud Harkujärve külas kasvanud viinamarjadest.
Jumalateenistuse järel laskuti kiriku keldrikorrusele, kus ootas jõululaud traditsiooniliste jõuluroogadega, lauldi jõululaule ja jagati kingitusi.
Peo lauakõne pidas peapiiskop Urmas Viilma, kes arutles viimasel ajal palju räägitava hirmu üle, mis ei ole aga võrreldav hirmuga, mida omal ajal pidid tänased emeeritused üle elama, jäädes kindlaks oma usule ja kutsumusele.
Peapiiskopi kõnest tuli välja ka huvitav fakt, mis enamikule üllatuseks oli – see on taastatud iseseisvuse aegne laialdane uute pühakodade ehitamine ja vanade taastamine. Peapiiskop küsis kohalolnuilt, kui palju on meil viimase kolmekümne aastaga uusi pühakodasid kasutusele võetud. Julgemad pakkusid 10–15, ent tegelik arv küünib 50 ringi.
Tõesti, ajal kui me kuuleme, kuidas paljudes Euroopa maades kirikutesse restorane ja hotelle sätitakse, on meil Eestis järjekindlalt uusi sakraalhooneid kerkinud ja kerkib edaspidigi. Värskeim – Saku kiriku ehitus – algab juba jaanuaris.
Lahkuma asudes tänati EELK diakooniatalitust ja Harkujärve kogudust südamliku vastuvõtu ja kostitamise eest.
Diakooniatalituse juhataja õp Avo Üpruse eriline tänu kuulub kingipakke täita aidanud Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskusele ja ajalehele Eesti Kirik.
Tiiu Pikkur