EKNi liikmeskirikuis

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Adventistide Koguduste Eesti Liidu kevadpidustused toimusid 21. aprillil Pärnu kontserdimajas. Üle-eestilisele üritusele olid oodatud mitte ainult noored: see üritus oli kõigile. «Ka vanematel inimestel on rõõm kohtuda kallitega, keda ammu näinud pole, ja tunda end osana ühest suurest perekonnast,» on öeldud liidu kodulehel. Üritus pakkus palju muusikat, huvitavaid sõnavõtte, koguduse erinevate osakondade tutvustusi. Peakõneleja oli Paul Clee, muusikalist külakosti pakkus ansambel Savinõu.

kevadpidustused toimusid 21. aprillil Pärnu kontserdimajas. Üle-eestilisele üritusele olid oodatud mitte ainult noored: see üritus oli kõigile. «Ka vanematel inimestel on rõõm kohtuda kallitega, keda ammu näinud pole, ja tunda end osana ühest suurest perekonnast,» on öeldud liidu kodulehel. Üritus pakkus palju muusikat, huvitavaid sõnavõtte, koguduse erinevate osakondade tutvustusi. Peakõneleja oli Paul Clee, muusikalist külakosti pakkus ansambel Savinõu.

EKN toetas oikumeeniliste projektide konkursi raames 10 000 krooniga adventistide ajakirja Meie Aeg konverentsi «Eesti laste kasvukeskkond». Projektijuht on ajakirja toimetaja Lauri Beekmann. Ajakirja aastateema «Lapsed – Jumala kingitus» raames on maisse planeeritud konverents, kus erilise tähelepanu alla võetakse meedia ja lastele suunatud meelelahutusvaldkonnad.

Eesti Metodisti Kirik peab 100. aastapäeva. Juubelipidustused toimuvad 1. ja 2. juunil Kuressaares ja pühapäeval, 3. juunil Tallinnas. Pidulik juubelirongkäik kulgeb 1. juunil Kuressaares lossi vabaõhulavale, kus peetakse avateenistus ning kontserdi annavad Credo ja Allika kammerkoor. 4. juunil toimub Teoloogilise Seminari aktus-jumalateenistus. Juubelikonverents «Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti!» algab 31. mail Tallinnas ja jätkub Saaremaal. Oodata on külalisi USAst, Lõuna-Koreast, Euroopa riikidest.

peab 100. aastapäeva. Juubelipidustused toimuvad 1. ja 2. juunil Kuressaares ja pühapäeval, 3. juunil Tallinnas. Pidulik juubelirongkäik kulgeb 1. juunil Kuressaares lossi vabaõhulavale, kus peetakse avateenistus ning kontserdi annavad Credo ja Allika kammerkoor. 4. juunil toimub Teoloogilise Seminari aktus-jumalateenistus. Juubelikonverents «Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti!» algab 31. mail Tallinnas ja jätkub Saaremaal. Oodata on külalisi USAst, Lõuna-Koreast, Euroopa riikidest.

Eesti Kristliku Nelipühi Kirikut külastavad 28. aprillist 8. maini apostlid Maxwell Ramashia ja Mangaliso Matshobane Lõuna-Aafrika Vabariigist. Maxwellil on and kuulutada Jumala Sõna prohvetlikult ja lahti kodeerida ilmutuslikke sõnumeid Vanast Testamendist. Mangalisol on apostliand, mis väljendub tugevalt tema entusiasmis rajada uusi kogudusi. Ta teenib Jumala rahvast ka prohvetianniga ja viib läbi seminare prohvetlikust teenimistööst.

külastavad 28. aprillist 8. maini apostlid Maxwell Ramashia ja Mangaliso Matshobane Lõuna-Aafrika Vabariigist. Maxwellil on and kuulutada Jumala Sõna prohvetlikult ja lahti kodeerida ilmutuslikke sõnumeid Vanast Testamendist. Mangalisol on apostliand, mis väljendub tugevalt tema entusiasmis rajada uusi kogudusi. Ta teenib Jumala rahvast ka prohvetianniga ja viib läbi seminare prohvetlikust teenimistööst.

Külalised on kohal pühapäeval, 29. aprillil kell 11 algaval jumalateenistusel koguduse uues majas Toompea 3 ja kell 17 Harta koguduses. Esmaspäeval, 30. aprillil algab Tallinnas konverents liidrite ja töötegijate osadusest, mis jätkub nädala jooksul teisteski Eestimaa paikades: Jõhvis, Kohtla-Järvel, Pärnus, Türil, Orissaares ja Kärdlas.

EK