Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestpalvekoguduste projektis osalemise soovist teada andmisega on kiire

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Sel aastal loosib juba seitsmendat korda misjonär ja eestpalvekoguduste projekti juhtiv Helene Toivanen välja selle aasta eestpalvekogudused. Koguduste ülesandmise tähtaeg läheneb – see on juba 24. jaanuaril. Aega on jäänud üsna napilt, et kogudustes liitumisotsus vastu võtta. Esmalt Myanmaris ja hetkel laiemalt Kagu-Aasias misjonitööl olev Helene on öelnud, et eestpalvekoguduse võrgustiku idee on ennekõike palveosadus, et igal kogudusel oleks keegi, kellega saaks kogudusena jagada oma muresid, rõõme, õnnestumisi, unistusi ning teada, et on keegi, kes on palves toeks. Nii ütles ta Eesti Kirikule kaks aastat tagasi, aga arvab sama ka nüüd koguduste liitumissoove oodates.

Ettevõtmises osalemine annab hea võimaluse ka lähemalt tutvuda mõne kogudusega, mis asub teises Eesti nurgas või hoopis saarel. Võib-olla oled sellest kogudusest vaid kuulnud, võib-olla tunned sealt juba mõnd koguduseliiget. Kogudused on ju erinevad, liitudes eestpalvekoguduste ringiga on aga võimalus täpsemalt teada saada või kogeda, kuidas seal tehakse näiteks laste- või noortetööd.

Möödunud aasta võimaldas vaiksema koroona-aasta järel taas vastastikuseid laulukooride või koguduse rühmade külaskäike ning mitmes koguduses käisid ka näiteks vaimulikud üksteise koguduses jutlustamas. Kuigi tagasisidet ettevõtmises osalenutelt Helene otseselt ei küsi, laekub talle aastavahetusel ikka infot positiivsete ja innustavate kogemuste kohta ning tundub, et kord Maarja-Magdaleenas koos Aivo ja Heidi Prükiga idanema pandud idee veel raugemise märke ei näita. Seni vähemalt on osalejate arv aastatega kasvanud ning 2022. aastal olid eestpalve osaduse kaudu seotud 42 kogudust.

Osalemissoovist palub Helene anda teada aadressil helenetoivanen@gmail.com.

Rita Puidet