Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti vaba rahvakirik saab 90aastaseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK asutamine on osa ajaloolistest sündmustest, mis viisid Eesti Vabariigi väljakuulutamiseni 24. veebruaril 1918. aastal.

EELK põhikirja kohaselt algab meie kiriku vaimulik elu ja tegevus eesti rahva ristiusustamisega. 2007. aastal möödub aga 90 aastat kiriku õiguslikust iseseisvumisest, millele pandi alus 31. mail 1917, kui tuli kokku Esimene Eesti Kirikukongress, kes otsustas asutada vaba rahvakiriku – Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku.

EELK 90. aastapäeva tähistatakse praostkondades ja kogudustes. Üldkiriklikult peetakse tähtpäeva laupäeval, 2. juunil Tartus, silmas pidades fakti, et asutav kirikukongresski toimus Tartus, Treffneri gümnaasiumis. Aastapäevaürituste paigana on Treffneri gümnaasium aukohal nüüdki.

2. juunil on Tartusse kavandatud mitmeid üritusi. Hommikul alustatakse Treffneri juurest rongkäiguga, kus osalevad ka üliõpilasorganisatsioonid oma lippudega. Tervitajateks nii Tartu linnapea kui ka ülikooli rektor. Suundutakse Jaani kirikusse pidulikule jumalateenistusele.

Üheks ajalooliseks sündmuseks saab kindlasti EELK lipu pühitsemine jumalateenistusel. Päev jätkub aktusega Treffneri gümnaasiumis, kus kõnega astub üles president Toomas Hendrik Ilves ning jagatakse EELK autasusid. Ajaloolist tagasivaadet ja tulevikuvisioone pakub päevakohane konverents «Eilsest homsesse – EELK 90».

Pidupäevale on oodatud koguduste esindajad ja vaimulikud, külalisi tuleb lähemalt ja kaugemalt. Eesti televisioon teeb ülekande jumalateenistuselt Jaani kirikust. Täpsemat teavet aastapäeva ürituste kohta saab jätkuvalt lugeda meie ajalehest.

Tiiu Pikkur