Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti küla Ghanas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Täna, 4. jaanuari õhtul kell 22.30 (kordus neljapäeval kell 13.10) on ETV ekraanil doksarja „Meie maailm“ film „Eesti küla Ghanas“, mille autor on Meelis Süld, režissöör Kalle Käesel.

2015. aasta oli Euroopas pühendatud arengukoostööle. Selle aasta raames valmis Eesti Rahvusringhäälingus koostöös MTÜ Mondoga 12 dokumentaalfilmi arengukoostööst erinevate maade näitel. 12 ajakirjanikku, kellest nii mõnigi pole eales filme teinud, lähetati reisidele maailma, et uurida, kuidas arengutasemelt vaesed riigid hakkama saavad. Vikerraadio ajakirjaniku Meelis Sülla dokfilm keskendub MTÜ Mondo vabatahtliku Diana Tamme tegemistele Põhja-Ghana külas ning sealsele eluolule.
„Ringvaates“ rääkis Meelis Süld, et eestlased on külaga seotud mitmel moel. „ERRi filmigrupi poolt kingiti ühele lesknaisele kits – seal on selline süsteem, et kolme naise peale antakse üks kits ja kui kits poegib, siis saab järgmine naine endale kitse ja niiviisi edasi. Kui tuleb laps kooli saata või mingi kulutus teha, siis on võimalik  kits maha müüa.»
Eesti aktivistid, ärinaised ja vabatahtlikud otsustasid toetada üht küla Põhja-Ghanas, pannes kokku kohalike inimeste käsitööoskused, eestlaste ettevõtlikkuse ning lääne turu – nii selgus, et Ghana külanaiste punutud korvid lähevad kaubaks Eestis, Aafrika savannides kasvava shea-puu pähklist toodetud või, mida nimetatakse ka Aafrika naiste kullaks, leiab aga ostjaid USAs.
Lääne-Aafrikas Guinea lahe põhjarannikul asuvas Ghanas elab üle 24 miljoni inimese. 2,3 miljonit inimest elab pealinnas Accras. Peamiseks religiooniks on kristlus, kuid riigis eksisteerib ka arvestatav muslimikogukond.
Eesti Kirik