Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kirikute Nõukogu valib märtsis presidendi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Peatselt möödub järjekordne Eesti Kirikute Nõukogu presidendi ja asepresidentide kolmeaastane ametiaeg. 15. märtsil 2007 kogunevad EKNi liikmeskirikute esindajad, et valida endi seast taas president ja asepresidendid.

Vastavale otsusele jõuti 16. novembril toimunud igakuisel töökoosolekul, mis seekord toimus Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Püha Platoni keskuses. Kirikute nõukogu täitevsekretäri Tauno Tedre sõnul esitatakse 1. veebruariks 2007 kandidaadid, nende seast valitakse president ja asepresidendid järgmise aasta märtsis põhikirja järgi konsensuslikul printsiibil.

1989. aastal asutatud Eesti Kirikute Nõukogu tööd juhib alates 1993. aastast piiskop Einar Soone, nõukogu praegused asepresidendid on Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu pastor Joosep Tammo ja Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Eestis Philippe Jourdan.

Presidendi ja asepresidentide ülesandeks on koordineerida ja esindada nõukogu tegevust. Nõukogu töövaldkondadeks on avalikud suhted, religiooniõpetuse küsimused, koolitus, religioonisotsioloogia, kaplanaat, kriminaalpreventsioon, oikumeenika, eluväärtused ja eetika, noortetöö ja rahvusvahelised suhted.

EK