Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kiriku IV meediakonverents Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

5. märtsil korraldab Eesti Kirik lehe 13. aastapäevale pühendatud traditsioonilise meediakonverentsi teemal «Riik – kirik – kodanik».
Konverentsipaigaks on Eesti Üliõpilaste Seltsi hiljuti renoveeritud maja Tõnissoni tänavas. Konverents algab registreerimisega kell 10 hommikul ja lõpeb kell 15.
Ettekandega astuvad üles Rein Toomla, Ilvi Jõe-Cannon, Marko Tiitus, Tõnis Nõmmik, Igor Miller ja Ilmo Au.
Valimisjärgsel nädalal, kui suurem osa rahvast elab 2. märtsi valimistulemuste lahtimõtestamise laines, on paslik kõnelda riigist ja selle riigi kodanikest, kes me kõik kirikuliikmetena oleme. Eelmisel aastal astuti Eesti Kirikute Nõukogu ja vabariigi valitsuse poolt suur samm teineteise aktsepteerimise suunas ühishuvide protokolli allkirjastamisega. Eesti riigi kodanike vaimulikust teenimisest kaitseväes ja kinnipidamisasutustes kõnelevad vastavate struktuuride juhid. Konverentsiettekandega tahame meeles hoida ka seda, et riigi kodanikuks olemise kõrval oleme me Jumala riigi lapsed.
EÜS omalt poolt on lubanud konverentsil osalejatele korraldada majas lühiekskursi. Konverentsi korraldamist toetab Eesti Kirikute Nõukogu.
Palun seda ajalehes avaldatud informatsiooni käsitleda kutsena kristlastele, kristlikust vaimust kantud ühiskonnategelastele, Eesti Kiriku lugejatele ja koostööpartneritele konverentsiks osalemiseks.
Kuna EÜSi maja konverentsisaal võtab vastu piiratud hulgal rahvast, siis palun eelregistreerida e-postiga ek@eelk.ee või tel 07 423 169.
Sirje Semm