Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kirik tähistab 85. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kolmapäeval, 10. detsembril kell 15 peetakse Tartu Pauluse kirikus lehe 85. aastapäeva tänujumalateenistust.
85 aastat tagasi jõulude aegu ilmus Eesti Kiriku esimene, prooviväljaanne. Selle ilusa ajaloolise tähtpäeva tähistamiseks peetakse tänujumalateenistus, kus teenivad peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, assessor Joel Luhamets ja õpetaja Kaido Soom.
Loodame sel päeval kohtuda lehe endiste peatoimetajate, autorite, töötajate, sõprade, toetajate ja lugejatega. Et võiksime üheskoos tänada Jumalat võimaluse eest elada vabas Eestis ja omada oma ajalehte ning kanda eestpalvesse lehe püsimine ka järgmistel kümnenditel. 
Kuus aastat pärast esimest kirikukongressi, mis pani aluse Eesti vabale rahvakirikule, oli kirik valmis välja tulema oma ajalehega. 1924. aastast kuni 1940. aasta augustini ilmus leht kord nädalas neljapäeviti. 
Eesti Kiriku proovinumbris ütleb peatoimetaja Hugo Bernhard Rahamägi, et leht tahab kiriku ühendajaks ja koondajaks saada, seista evangeeliumi alusel ja tõe teenistuses ning «püüab nii usu, kiriku ja riigi elu evangeeliumi valgusesse tõsta ja neis asjus Kristuse meelsuse järele küsida».
85 aastat tagasi välja öeldud põhimõtteid on järginud ka 1990. aastal taasasutatud Eesti Kirik.

Sirje Semm