Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti eest langenute mälestuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Mälestustahvlilt eemaldas katte Priit Herodes, õnnistas õpetaja Gustav Piir. Foto: Tiiu PikkurPühapäeval, Tallinna Püha Vaimu koguduse 133. aastapäeval avati kiriku altariruumi seinal mälestustahvel Vabadussõjas langenud koguduseliikmetele.
Aastapäeva jumalateenistusel teenisid kõik koguduse vaimulikud: Gustav Piir, Mårten Andersson (jutlus), Valdek Johanson, Tiiu Hermat ja Eha Kraft. Laulsid kammerkoor Riho Ridbecki  ja noorteansambel Liilia Kotkase juhatusel, organist oli Kristiina Hoidre.
Kui Püha Vaimu kogudusel valmis 1932. aastal Rahumäe kalmistul kabel, siis paigutati selle seinale ka Vabadussõjas langenute mälestustahvel. Kahjuks läks see nõukogude aastatel kaduma. Nüüd on Vabadussõjas langenud koguduseliikmete nimed taas jäädvustatud mälestustahvlile, mille on kavandanud heraldik Priit Herodes ning valmistanud vasesepp Kuldar Hütt OÜ Miniplast juhataja Meelis Pääbo eestvedamisel.
Mälestustahvlil on kuueteistkümne Vabadussõjas langenu nimi ja kiri: «Ole ustav surmani, siis tahan ma sulle anda elukrooni. Joh. Ilm. 2:10». Kõikide langenute hauad on kogudusel teada ja tähistatud.

Tiiu Pikkur