Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ees ootab Maarjamaa 800. aastapäev

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Teisipäeval, 14. jaanuaril oli konsistooriumis arutelu, kuidas tähistada Maarjamaa 800. aastapäeva. Nimelt kinnitas paavst Innocentius III 1215. aastal Eesti- ja Liivimaa ametlikult jumalaema maaks.
Kokkutulnute hulgas olid nii kiriku, riigi kui ka paljude seltside ning ühenduste esindajad. Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop Andres Põder märkis, et tegu ei ole mitte ainult kirikliku, vaid kogu ühiskonna tähtpäevaga. Tulemas on mitmeid harivaid ja huvitavaid ettevõtmisi.
EELK korraldab 2.–4. juulil 2015 Tartus vaimuliku laulupeo. Alates 2007. aastast on Tuuliki Jürjo korraldanud Maarja laulude festivali, mis 2015. aastal erilise tähenduse saab. Maarjamaa aastapäevale pühendatakse ka kontserdisari «Mu süda, ärka üles!». Muusikaüritusi tuleb veelgi.
Tähtpäevale pühendatakse teaduskonverentse, nii teoloogilisi kui ajaloolisi. 2015. aastal saab 20aastaseks Eesti vabariigi iseseisvuse auks asutatud Maarjamaa Risti teenetemärk. Tulemas on mitmed näitused. Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis ütles, et ühe näituse võiks teha Maarjamäe lossis, kus teadvustataks eriti lastele ja noortele seda tähtpäeva.
Eestis on mitmeid Maarja-nimelisi kogudusi, nemadki teevad ühistööd. Pakuti välja Maarja kirikute palverännak, ka Maarja kirikute kogumik võiks ilmuda. Samuti on Eestis päris mitmeid Maarja-nimelisi organisatsioone ja seltse, kes tähtpäevale pühendatud ürituste loetele täiendavad.
Assessor Tiit Salumäe sõnul on Eesti Televisioon saate «Ajalik ja ajatu» raames suure tähtpäeva puhuks ette valmistamas mitmeosalist saatesarja.
Maarjamaa 800. aastapäeva tähistamine algab juba pühapäeval, 7. septembril 2014 Pirita kloostris. Esmaspäeval, 8. septembril – neitsi Maarja sünnipäeval – on Püha Vaimu kirikus Maarja laulude festivali avakontsert.
Tiiu Pikkur