Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eenok Haameri 45 aastat Mustvee koguduse õpetajana

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Õpetaja Eenok Haamer (73) on 45 aastat teeninud Mustvee kogudust. Piduliku sündmuse märkimiseks peeti pühapäeval tänujumalateenistus, kus osalesid peapiiskop Andres Põder, praost Joel Luhamets, ametivennad, sh pojad Naatan, Markus ja Siimon ning Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja linnapea Mati Kepp. Orelil saatis teenistust Saksamaalt tulnud tütar Maarja Haamer, laulis koor Eha Haameri juhatusel.
6. oktoobril 1963 astus Eenok Haamer esimest korda Mustvee kirikus kantslisse: «Ma olin siin võõras ja mu põlved värisesid.» Jutluses tunnistas auväärne õpetaja, kes üle 3000 korra on võinud tõusta samasse kantslisse, et on hoidnud kinni Jumalast ja Tema poolt avatud uks on olnud nende pikkade aastate õnnistuseks. Vaimuliku ordinatsiooni sai Eenok Haamer kolm kuud hiljem, 26. detsembril.
Isalt päritud isaliku südamega on Eenok siin ilmas talitanud: peres, koguduses, akadeemias. Olles ise Jumala poolt armastatud laps, on ta armastust külvanud endagi ümber. Lisaks Tartu Teoloogia Akadeemia ellukutsumisele on tema «hingel» ka Jõgevale koguduse rajamine.
Eenok Haamerit õnnistades soovis peapiiskop, et viie aasta pärast võiks kogudus tähistada õpetaja 50 aasta pikkust teenistust. 2005. a sai Eenok Haamer ustava teenimise eest EELK aukirja ja titulaarpraosti aunimetuse.

Foto Naatan Haamer, tekst Sirje Semm