Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK Konsistooriumi täiskogu istungil

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Juulikuu istungil otsustas konsistoorium kutseeksami pro ministerio tulemuste alusel ordineerida järgmised õpetajaameti kandidaadid: Andres Aaste (Pärnu praostkonna vikaarõpetajaks), Kalle Gaston (Viljandi praostkonna vikaarõpetajaks), Tauno Kibur (Pärnu praostkonna vikaarõpetajaks), Igor Miller (vanglakaplaniks piiskopi alluvuses) ja Annika Sipos (Tartu praostkonna vikaarõpetajaks).
Reedel, 2. augustil toimus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus ordinatsioonijumalateenistus. Ordineeris peapiiskop Jaan Kiivit, assisteerisid assessorid Joel Luhamets ja Jaan Tammsalu. EELK vaimulikkond on täienenud viie õpetaja võrra.
Samuti otsustati mitu kaadriküsimust. Räpina koguduse õpetaja Urmas Nagel kinnitati Võru praostkonna abipraostiks. Tartu praostkonna praost Joel Luhamets vabastati 1. juulist Avinurme koguduse hooldajaõpetaja kohustest ja sellele kohale määrati Jõgeva koguduse õpetaja Rene Alberi.
Lääne praostkonna Varbla koguduse diakonõpetaja Reet Mägedi vabastati 2. juulist koguduse teenimisest ja arvati emerituuri. Koguduse hooldajaõpetaja on samast kuupäevast Kullamaa koguduse õpetaja Ants Leedjärv.
Pärnu praostkonna Tori kogust määrati 1. septembrist teenima diakon Raino Kubjas, kes seoses vanusepiiri ületamisega on vabastatud Eesti Kaitsejõudude kaplaniteenistusest.
Diakon Agur Piirisild on 1. juulist vabastatud Valga praostkonna Nõo koguduse teenimisest ja õpetaja Ivo Pilli alluvusest ning arvatud vaimulike reservi. Sangaste koguduse õpetaja Ivo Pill, kes oli ka Nõo koguduse hooldajaõpetaja, on sellelt kohalt alates 15. juulist vabastatud ja tema asemele on määratud Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu.
Lääne-Harju praostkonna Nissi kogudus saab endale uue õpetaja — alates 20. septembrist on koguduse õpetaja Lea Jants. Praost Jüri Vallsalu on samast kuupäevast alates vabastatud koguduse hooldajaõpetaja kohustest. Nissi koguduse senine diakon Uno Põldmann on 1. juulist koguduse teenimisest ja praost Jüri Vallsalu alluvusest vabastatud ning reservi arvatud.
EELK teenistusse kutsuti ja Lääne praostkonna vikaarõpetajaks määrati 15. septembrist üheks aastaks õpetaja Franz-Michael Heckmann Kurhessen-Waldecki maakirikust Saksamaalt.
Tehti muudatus EELK XXVI Kirikukogu liikmete hulgas. Alates 3. istungjärgust on sellelt kohalt vabastatud Tiit Pädam ja uueks liikmeks kinnitatud Allan Kährik.
Peapiiskopi otsuse alusel on 3. juulist Saarte praostkonna Ruhnu koguduse õpetaja Harri Reinu ametisoleku aega pikendatud 21. juulini 2003.
Tiiu Pikkur