Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK ja valitsuse ühiskomisjoni korraline koosolek

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Hanno_Pevkur_saatmiseksVabariigi Valitsuse ja EELK vahelise koostöö arendamiseks moodustatud valitsuskomisjoni koosolek peeti 17. mail konsistooriumis.
Koosolek algas siseminister Hanno Pevkuri (fotol) ja peapiiskop Urmas Viilma tervitustega. Et eelmine korraline koosolek peeti 2015. aasta septembris, vaadati nüüd läbi toonase koosoleku protokoll. Ühiskomisjoni ja alakomisjonidesse koopteeriti uusi liikmeid.
Minister Pevkur andis ülevaate Narva kiriku pankrotiprotsessist ja kinnitas, et riik panustab raha kiriku ostmiseks. EELK-poolse panuse andmiseks on korjanduse välja kuulutanud ka peapiiskop. Enne lõplike otsuste langetamist on tarvis läbi arutada mitmeid juriidilisi samme ja pidada läbirääkimisi.
Ühiskomisjoni neljast alakomisjonist ülevaadet andes tõdeti, et hariduskomisjon ja õiguslike küsimuste komisjon ei ole koos käinud ega korralist koosolekut pidanud. Kultuuriväärtuste alakomisjoni esindaja andis ülevaate riikliku pühakodade programmi täitmisest. Sotsiaalkomisjoni tööst kõneldes olid märksõnadeks koostöö ja kaasatus.
Peapiiskop Viilma rääkis ühiskomisjonile reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise kavadest nii Eestis kui ka Luterlikus Maailmaliidus. Eestis on mitmed üritused plaanitud koostöös haridusasutustega, moodustatud on vastav komisjon.
Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au andis infot kirikutele ja kogudustele mõeldud teabepäevadest, millest esimesel kõneldi tuleohutusnõuetest, päästetöödest ja muinsuskaitsest ning teisel töökeskkonnast ja töösuhetest.
1995. aastal aluse saanud ühiskomisjoni tööd juhivad esimeestena ametis olev siseminister ja peapiiskop. Paarkümmend aastat kestnud koostöö alguse juures olid vastavalt Edgar Savisaar ja Jaan Kiivit.
Eesti Kirik