Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK esimene HIV ennetustöö ja nõustamisalane koolitus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth andis üle tunnistused HIV ja AIDSi ennetustöötajate ja nõustaja koolituse läbinutele.

Eelmise aasta septembrist detsembrini toimunud koolituse eesmärgiks oli suurendada kiriku töötegijate valmisolekut seista vastamisi järjest suurema HIV levikuga Eestis. Koolitusel osalesid erinevate kristlike konfessioonide esindajad, eelkõige diakooniatöö valdkonnast, samuti mittekiriklike organisatsioonide töötajad.

Koolituse käigus said osalejad ennetustööks ja nõustamiseks vajalikke teadmisi: tehti läbi HIV kogukonnapõhine ennetustöö meetod «Stepping Stones», jagati teadmisi HIV olemuse, levikuviiside, epidemioloogilise olukorra kohta Eestis ja maailmas, samuti uimasti- ja alkoholisõltuvuse kohta.

Ühtlasi käsitleti teoloogilisi ja eetilisi küsimusi, mida epideemia tõstatab. Käsitleti patu, seksuaalsuse, kannatuse ja leinaga seotud teemasid. Koolituse käigus õpetati nõustamise põhialuseid ja jagati teadmisi projekti koostamiseks ja läbiviimiseks. Õppejõud olid oma eriala spetsialistid: meedikud, psühholoogid, teoloogid.

Koolituse raames külastati ka Harjumaal asuvat kristlikku taastumiskompleksi Lootuse küla, mis on suunatud endistele uimasti- ja alkoholisõltlastele.

Kõik kursuse läbinud koostasid projekti, mis järgneva aasta jooksul läbi viiakse. Uued projektid tegelevad peamiselt ennetustööga koolinoorte seas, samuti kinnipeetavate ning erivajaduste ja puuetega inimestega. Ühe koostatud projekti eesmärgiks on suurendada HIV-alast teadlikkust kogudustes.

Eva-Liisa Luhamets ja Anne Burghardt

ja