Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eakas orel läheb ravile

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuressaare Laurentiuse kiriku Saueri oreli taaspühitsemisest möödus 31. oktoobril 125. aastat. Novembri lõpus on plaan pill Rakverre, OÜ Kriisa Oreliehitusse remonti saata.

.

Tegemist on Eesti esimese Saueri pilliga, Kuressaare linna ainsa oreliga, mis on koguduse õp Anti Toplaane sõnul juba kaks aastat oodanud lahti monteeritult võimalust restaureerimisele jõuda. Kaks aastat võttis aega, et leida restaureerimiseks sponsorid. «Veel selle nädala jooksul peaks OÜ Kriisa Oreliehitus vana väärika pilli transpordi Rakverre oma töökotta korraldama,» kinnitab Toplaan Eesti Kirikule.

Oreli transpordi- ning ehituse projekteerimise kulude kogusummast, mis on 250 000 krooni, aitab Kuressaare linn tasuda 150 000 krooni, oreli sihtasutus saab maksta 58 000 krooni. Sihtasutus on käinud kultuuriministri jutul ning olukorraga kohapeal on tutvunud siseministeeriumi ametnik Ilmo Au, kelle sõnul on järgmise aasta riigieelarvest lubatud Saueri oreli toetuseks 250 000 krooni.

Kuressaare linn on läkitanud riigile ettepaneku toetada oreli restaureerimist kahe aasta jooksul kokku 2 miljoni krooniga. Restaureerimise kogusummaks on Hardo Kriisa prognoosinud kuni 3 miljonit krooni. «Kui kõik laabub parimate plaanide kohaselt, on meie orel taas töökorras ja kirikulisi teenimas 2008. aasta jõuludest,» kinnitab õp Toplaan.

Liina Raudvassar