Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Diakooniatöö korraldajad said magistridiplomi

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Lektor Vaike Salveste koordineeris Usuteaduse Instituudis diakooniaalast täienduskoolitust. Foto: Mari PaenurmUsuteaduse Instituudi vastsed diakooniatöö korralduse magistrid said kätte diplomid.
Magistrikraadi said Merle Ameljušenko, Urve Maiste, Marika Metsala, Tiina Tamm ja Avo Üprus. Lõpetanute uurimisvaldkond oli lai, hõlmates nii koguduse ja kohaliku omavalitsuse tööd noorte ja peredega, MTÜde tegevust juhtide motivatsioonianalüüsis, vangide hüveoluga seotut kui Usuteaduse Insituudi kuvandit.
Lisaks värsketele kraadiomanikele on instituudi diakoonialektori Vaike Salveste sõnul tähelepanuväärne see, et lõpusirgele jõudsid ka diakooniaalase täienduskoolituse läbinud 18 inimest.
«Kui me 2008. aastal selle kursusega alustasime, plaanisime pikaaegset õpet, mis sisaldaks baasteadmisi diakooniast ning jagaks ka praktilisi igapäevaoskusi tööks selles vallas. Õppijate motivatsioon oli tohutu ning kahe aasta jooksul on ainult kaks inimest, kes kogu 320tunnist täienduskoolitusprogrammi täies mahus ei läbinud,» võttis Salveste kogemused kokku.
Muu hulgas kaitsesid õppijad ka rahastatud projekti, mille kaudu tehti head AIDSi- ja HIVi-alast teavitustööd koolinoorte hulgas ja noortekeskuste kaudu. Osalejad esindasid mitmeid kirikuid ja konfessioone. Edaspidi kavatsetakse õpet samade inimestega jätkata, et koolitada neist vabatahtlike diakooniatöö-tegijate koolitajaid, sest just taoliste spetsialistide järele kasvab nõudlus kogu kirikus.  

Mari Paenurm