Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Diakon Vesse Seppel asus kogudusetööle

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /

Perega 30 aastat Arukülas elanud Vesse Seppel (fotol) on kodukandis teada, sest ta on sama kaua kuulunud Kaitseliitu. Oma seotuse kohta kirikuga sõnab ta, et õpetaja Harri Rein on ta ristinud, leeritanud ja laulatanud. Nii on ta elu kulgenud ikka koos jumalasõnaga ning Harju-Jaani kogudus valis 2013. aastal Vesse Seppeli juhatuse liikmeks ja 2017. aastal juhatuse esimeheks.  

Vesse tahtis usust põhjalikumalt teada ja asus õppima Tartu ülikooli usuteaduskonnas, kus kaitses 2014. aastal bakalaureusetöö ja 2021. aastal magistritöö. Praktilises kirikutöös edenemiseks otsustas ta möödunud sügisel täiendada teadmisi pastoraalseminari diakonikoolitusel, mis nüüd on edukalt läbitud. 

Harju-Jaani kogudust teeniv õpetaja Jaan Nuga ütleb, et Vesse on igapühapäevane kirikuline ja teeb koguduses kõike, mida vähegi jaksab. Omades teoloogiamagistri kraadi, võinuks Vesse kandideerida ka kirikuõpetajaks, kuid eelistas diakonina teenimist kodukohas. Koguduse õpetajale, kes teenib kaplanina kaitseväes, on see suur kergendus ja rõõm – kogudus on teenitud. Diakon ei saa küll armulauda pühitseda, aga sedagi on võimalik teiste õpetajate abiga korraldada.

Vesse Seppel on innukas, ent omapäi tormama ei hakka. Ühe väljakutsena näeb ta kuulutustööd Arukülas. Tema sõnul on vallavanem seda meelt, et kristlikud väärtused tuleb kogukonnas ausse tõsta. Kuna kohaliku kooli õppekavas usuõpetust ei ole, on seegi mõttekoht.

See, et praost Margus Kirja ja õpetaja Jaan Nuga suurel neljapäeval Vesse Seppeli Harju-Jaani diakoniks introdutseerisid, on omal moel sümboolne. Just sel päeval tõstis Jeesus esile üksteise teenimise tähtsuse, kui ta viimase söömaaja eel jüngrite jalgu pesi. 

Rita Puidet