Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Avati noortekeskus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kadrina kogudusemaja 2. korrusel avati noortekeskus.

Projektiga alustati kaks aastat tagasi, ehitama hakati möödunud sügisel. Ettevõtmise taga on MTÜ Avatud Noortefoorum, mille juhatajaks on koguduses pühapäevakooli tööd tegev Margi Loide.

Noortekeskuses on alustanud kokaring, plaanis on tööle panna keskkonnasõbraliku tarbija ja animatsiooni- ning soovijate korral näitering. Praegu on keskuse käsutuses kaks tuba, mille remont koos sissepääsu ja trepikojaga maksis umbes 450 000 krooni.

Kuigi Kadrinas on ka teine noortekeskus, oli seegi väga oodatud, sest koguduse pühapäevakoolist välja kasvanud noored ei soovi teise keskusesse minna, ent ühiselt aega viita siiski. Margi Loide ütleb, et keskuse töös on rõhk klassikalisel avatud noorsootöö põhimõttel, et hoida ära eelarvamusi, kuna tegutsetakse kogudusele kuuluvas majas. Praegu on tööl 2 noortejuhti.

Kui keskus end vallale tõestada on suutnud, alustatakse projekti 2. järguga: suurem osa teise korruse ruume on alles remontimata. Sinna võiks tulla üks suurem ruum, 2–3 väiksemat ja 2 ööbimiseks mõeldud tuba. Plaanis on teha ka teine, liftiga invasissekäik.

EK