Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Auhinnareis imelisele Võrumaale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Kiriku toimetusse helistas auhinnareisi, nädalalõpupaketi kahele Kubija hotellis Võrus võitnud lehetellija Heli Sepper, et jagada muljeid imeilusast puhkusest.
Heli Sepper (58) on Eesti Kiriku järjepidev tellija olnud 1993. aastast. Rõõm oli seda suurem, et proua Sepper pole kunagi ühtki auhinda loosi teel võitnud. «Olin esialgu päris ehmunud, kui oma nime lehes nägin. Polnud ju kuskil osalenud, nii et ei teadnud midagi oodata. Eesti Kirikut olen tellinud juba viisteist aastat.»
16. aprillil asus õnnelik võitja koos sõbranna, samuti Rapla koguduse ja sealse käsitööringi liikme Inge Sepaga Võru poole teele. «Me mõlemad oleme Põhja-Eesti inimesed ja Võru linnas väga vähe käinud, seepärast tekitas sinna minek parajalt elevust.»
Soe vastuvõtt, lõõgastavad protseduurid ja ülimaitsvad toidud Kubija hotellis andsid kosutust kehale ja turgutust vaimule. «Sealsest teenindusest saab rääkida ainult ülivõrdes, ja tõesti, Lõuna-Eesti inimesed on hoopis midagi muud kui Põhja-Eestis. Personali hoolitsev suhtumine oli tõeliselt liigutav.»
Eriliselt võlus Rapla prouasid aga kevadine Võru linn, kahe päeva jooksul said läbi käidud pea kõik kohalikud vaatamisväärsused: Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum, kaks Katariinale pühitsetud kirikut, üks luterlik ja teine ortodoksne, parvlaeva Estonia katastroofis hukkunute mälestusmärk kiriku kõrval, Kreutzwaldi mälestussammas pargis Tamula kaldal ning järve põhjanurgas Roosisaarele viiv rippsild. Meedikuna töötanud Heli Sepper kasutas võimalust ja käis ära ka Võrus asuvas Lõuna-Eesti haiglas.
«Sealne loodus pole ilu poolest kitsi. Jalutuskäigud järve äärde, mööda käänulist teed, kuplite ja küngaste vahel, linnulaul, õitsvad sinililled – see on unistuste puhkus. Need päevad olid tõeliselt toredad, täis häid mõtteid ja liigutavaid muljeid. Olen puhkuse eest väga tänulik.»
Muljete põhjal
Merje Mänd