Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Arvamusfestivalil arutletakse usuvabaduse teemadel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Arvamusfestivalil Paides, mille peateemaks on põhiõigused ja -vabadused, toimub laupäeval, 15. augustil kell 12.00–13.30 Eesti Kirikute Nõukogu korraldatud arutelu „Usu- ja veendumusvabadus – millise määrani sallitav, millise määrani salliv?“. 

Arutelus osalevad õiguskantsler Ülle Madise, peapiiskop Urmas Viilma, meedia- ja kommunikatsiooniekspert Raul Rebane ning vandeadvokaat Risto Agur, juhib religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar. Arutelu toimub teema-alal „Põhiseadus 100“.

Festivalile saab tasuta pääsmetega (info https://arvamusfestival.ee/pilet/). Arutelu veebiotseülekanne on jälgitav aadressil https://www.facebook.com/Arvamusfestival.

Põhiseadusest ja rahvusvahelisest õigusest tulenevad ühelt poolt südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus ning veendumuste vabadus, teiselt poolt aga rida muid õigusi, vabadusi ja kohustusi, mis ilmselgelt teatud situatsioonides omavahel põrkuvad. Milline peaks sellistes olukordades olema tasakaalustatud, õiglane ning kõigi osapoolte õigusi ja vabadusi austav lahendus ja käitumisviis? Kas inimese usulised veendumused annavad õigustuse mingis situatsioonis kellegi ebavõrdseks kohtlemiseks? Kas on olemas õiguslikult või moraalselt raamistatud sõnavabaduse piirid, seonduvalt kas oma usuliste tunnete väljendamisega või kellegi poolt nende tunnete naeruvääristamisega? Kas ja kui, siis kuidas võiks suurendada usundiõpetuse laiemat kättesaadavust koolides? Neid ja mitmeid teisi küsimusi on kavas käsitleda nii kirikute, riigi, praktiseerivate juristide, religioonipsühholoogia kui meedia vaatenurkadest.

Erik Salumäe,

EKN-i meediatöö projektijuht