Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Anu ja Juha Väliaho täidavad misjonikäsku

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Emeriitdiakon Anu Väliaho teenib abikaasa Juhaga kümme aastat Hispaanias Fuengirola linnas Soome Päikeseranniku luterlikus koguduses. 

Anu ütleb, et iganädalased jumalateenistused ja piiblitunnid on osa nende elust. Nad jagavad oma elu Eesti ja Hispaania vahel – kaks kuud aastas on nad Hispaanias, ülejäänud aja Eestis ja teenivad vabatahtlikena Saue koguduses. „Misjonikäsu täitjatena ja edasiviijatena saame olla koos parima tööandjaga, kes üldse on mõeldav,“ kinnitab Anu, meenutades Kristuse käsku ristida kõik rahvad Isa, Poja ja Püha Vaimu nimesse, aga ka Issanda lubadust olla koos meiega.

Nad on lõpetanud töö Soome Misjoniseltsis ja on ametlikult pensionärid, aga misjonitöö kohta ütlevad, et see on pigem eluhoiak. „Elad oma igapäevast kristlase elu, teenid Jumalat ja ligimest kõigi nende armuandidega, mida oled temalt saanud. Kui teed seda rõõmsa meelega, siis pole see raske,“ kirjutab Anu Hispaaniast. Tema sõnul on hispaanlased väga sõbralikud ja aitavad aru saada, kuidas kirikus käituda.

Anu lisab, et nende linnas on kaks luterlikku kogudust: üks Soome ja teine Rootsi kiriku alluvuses olev, aga on ka vabakirik ja paljud luterlased käivad seal soome-, rootsi- ja ingliskeelsetel jumalateenistustel. Hispaania on küll katoliiklik maa, aga oikumeenia on seal tavaline nähtus nagu ka katoliku kirikutes käimine, sest kirikuhooned on ilusad ja paljudes neist kõlab orelimuusika. 

 „Linnas on iga päev näha tänaval magavaid inimesi ja kerjuseid koos koertega, sest inimesed annavad loomade heaks parema meelega raha kui inimestele. Meie toetame neid toidu ja riietega. Mõnele Soomest tulnud kodutule aitab kogudus teha dokumente ja pakub kirikus pesemisvõimalust. Selline elu praegu,“ kirjeldab Anu.

Ta lisab: „Kui külvitöö on vilja kandnud ja näed, et rajatud kogudused elavad ja uued vaimulikud jätkavad meie tööd, kui tead, et ka meie eest palvetatakse igas ilmakaares, siis see annab jõudu. Täna, mil käib sõda Ukrainas, oleme meiegi mures oma kristlike õdede-vendade pärast. Palvetame rahu eest ja kinnitame ning julgustame sealseid sõpru Jumala abiga edasi elama.“

Rita Puidet