Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Andres Uibo teose maailmaesiettekanne

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Estonia kontserdisaalis kuuleb 28. jaanuaril Andres Uibo (fotol) «Uut Jeruusalemma».
28. jaanuarist 5. veebruarini Tallinnas peetav rahvusvaheline barokkmuusika festival, mis 2002. aastast on märgatavalt avardanud ka mängitava loomingu piire, jõuab sel aastal juba avakontserdil ka meie oma autori loomingu juurde.
Festivali avakontserdil «Püha linn Jeruusalemm» Estonia kontserdisaalis, kus tulevad ettekandele Tallis, Monteverdi, Delalande, Penderecki, Vivaldi, kõlab ka Andres Uibo orkestratsiooniküpseks saanud «Uus Jeruusalemm».
Esitajateks on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja segakoor Latvija Andres Mustoneni juhatusel.
«See teos on tegelikult neljas osa minu apokalüptilisest (oreli)sümfooniast, mis valmis 2003.–2004. aastal. Oma mõttes olin seda kujundanud suure orkestri helikeelele sobivaks, kuid tegelikult valmis orkestratsioon alles nüüd tänu mu hea sõbra Andres Mustoneni palvele,» kõneles autor Eesti Kirikule.
Uibo lisas, et tal on suur au teha koostööd ka segakooriga Latvija, kes kuulub kindlasti Euroopa kolme parima koori hulka. «Ma olen muidugi väga tänulik Toomas Trassile, kes on aidanud kogu selle muusika arvutisse panna ning tänu kellele on noodid ja partituurid nüüd võtta – see on olnud suur ja raske töö.»
Andres Uibo plaanib ka oma sümfoonia teised osad orkestreerida.
Mari Paenurm