Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ambla kalmistu tööriistahoone avatud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kes on viimastel aegadel liikunud Ambla kalmistul, on märganud sinna kerkinud hoonet.
Paljud inimesed on tundnud huvi selle ehitise otstarbe vastu, mille ametlik avamine toimus 30. septembril, kaunil sügispäeval. Hoones on kolm ruumi: üldkasutatav tööriistaruum, kalmistukorraldaja tööriistaruum ja tualett. 
Lindi lõikasid läbi AS E-Betoonelemendi tootmisdirektor Vahur Luumann ning allakirjutanu, kes ütles ka hoone pühitsussõnad ning pidas palve.
Kohal viibisid Lääne-Viru tehaste tootmisjuht Marek Prees, Tamsalu tehase töödejuhataja Gunnar Roop ning kohapeal töid juhatanud Sergei Rapshuk, Ambla vallavanem Alari Kirt, Tiit Kaarlõp OÜ Kiriku Varahaldusest, koguduse juhatus ja töötegijad.
Avamisele järgnes ühine lõunasöök pastoraadis, kus tänusõnad avara missioonitundega inimestele, kalmistuhoone püstitajatele lausus koguduse õpetaja. Tänutäheks said sponsorid koguduselt Ambla kirikut kujutava maali ja südamlikud tänusõnad.
Kogudus on oma kulu ja kirjadega lasknud hoonesse paigaldada elektriseadmed, mis läks maksma 14 103 kr.
Et tööriistahoone sisustada, paluvad koguduse juhatus ja õpetaja teha annetusi EELK Ambla Maarja koguduse eriarvele 1120132572 kalmistuhoone elektriseadmete montaaži kulude katteks.

Tõnu Linnasmäe,
koguduse õpetaja