Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Algavad Tartu Pauluse kiriku ehitustööd

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tartu Pauluse kirik.

AS Haspo alustab kiriku keldris ettevalmistavaid töid pühakoja restaureerimiseks.
Möödunud teisipäe­val, 9. septembril sõlmis Tartu Pauluse Kiriku sihtasutus firmaga Haspo töövõtulepingu kiriku vundamenditöödeks. 25. augustil lõppenud hankel osutus nimetatud ettevõtte pakkumine kolme kandidaadi seast parimaks.
Sihtasutuse juhataja Elo Süld ütles Eesti Kirikule, et nüüd algab pühakoja restaureerimise ettevalmistav etapp, mis hõlmab vundamenditöid.
Kõige suurema mahuga on kaevamistööd – keldriosa, kuhu tuleb kabelisaal, WCd ja ventilatsioonikambrid, ehitatakse varem Eesti Rahva Muuseumi käes olnud osa ja ka praeguse altariosa alla. Selleks kaevatakse põrandate alune osa umbes kolme meetri sügavuselt pinnasest tühjaks ja ka olemasoleva kiriku vundamendi alla valatakse meetripaksune betoonist lisavundament. Kaevamise ajal võib selguda vajadus täiendada järgmiste ehitusetappide tööjooniseid.
Lisaks lammutatakse vun­damendi mittevajalikud osad, kindlustatakse osalt kandvaid vundamente, laotakse vaheseinad tulevaste ruumide jaoks.
Tööde maksumuseks on lepingujärgselt arvestatud 4,2 miljonit krooni, vundamenditööd on plaanitud lõpetada märtsis 2009. Siis peaks keldriruum aastaks seisma jääma, et ilmneksid võimalikud vajumised.
Reedel toimunud sihtasutuse koosolekul arutati ehitusetappide aegade ja majandusliku külje üle, et oktoobris saaks sihtasutuse nõukogu juba kinnitada järgmiste ehitusetappide mahud ning sõlmida linna ja riigiga lepingu, millega kinnitatakse osapoolte vastutusalad.
Eliel Saarineni projekti järgi ehitatud Tartu Pauluse kirik valmis 1917. aastal, põles varemeiks 1944 ja pühitseti taas 1966. aastal. 3. aprillil 2007 allkirjastati soome arhitektide Merja Niemise, Kari Järvise ja Markku Norsiga kiriku restaureerimise arhitektuurne ja sisekujunduse projekteerimisleping. Kogudus loodab, et kirik valmib uuendatud kujul koguduse sajandaks aastapäevaks 2010. aastal.

Rita Puidet