Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

AINULT ÜKS KÜSIMUS

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kus sel suvel peetakse traditsioonilist Usuteaduse Instituudi suvesessi?

Ester Liinak, UI üliõpilas- esinduse aseesimees:

:

Suvesess toimub 13.–15. juulil Valga koguduse pastoraadis ja Valga Jaani kirikus. Kindlasti külastame naaberlinna Valka luterlikku kirikut ning teeme väljasõidu Karulasse, et avastada selle kandi kultuuri- ja kirikuloo jaoks olulisi paiku.

Viimastel aastatel on suvesessid olnud Paldiskis, Kosel, Hiiumaal, Saardes. Seega on tasakaalu mõttes pigem põhjust minna sel suvel Lõuna-Eestisse, Valgamaale ja Valga linna. Ettepaneku tulla suvesessiga Valka tegi Valga Peetri-Luke koguduse õpetaja Heino Nurk juba jaanuarikuus ning selle võttis UI üliõpilasesindus suvesessi korraldajana ka rõõmuga vastu.

Suvesessi sisu on praeguste plaanide kohaselt mitmekesine: UI vilistlane, praegune TÜ teoloogiamagistrant Kristel Neitsov viib läbi Paul Gerhardti 400. sünniaastapäevale pühendatud koraaliõhtu; emeriitõpetaja Peep Audoval oleme palunud rääkida tema omaaegsest tööst UI süstemaatilise teoloogia õppejõuna ja Uku Masingust; Heino Nurk viib läbi hingehoiu õpikoja.

Lõpetuseks aga üks tõsine mõte. UI suvesess võib ehk tunduda kui üks koolivärk, millega vilistlastel ja endistel õppejõududel eriti pistmist ei pruugi olla. Samas aga on õpingute kaudu tekkinud seotus UIga, mis on otsekui kuulumine perekonda, millega võivad suhted aja jooksul põgusamateks jääda, kuid päris lahti sellest sidemest ei saa.

Olen kuulnud muljeid vanade heade aegade suvesessidest, eriti sellest, kuivõrd olulised ja õpetlikud on nooremate osalejate jaoks vanemate ja targemate inimeste omavahelised mõttevahetused ja väitlused. Kindlasti on varasemate aegade üliõpilaste, praeguste tegevvaimulike jaoks värskendavaks kogemuseks kohtumine noorte tudengitega, tulevaste kolleegidega. Seega: head UI vilistlased ja kunagised õppejõud, olete südamest oodatud taas mõneks suvepäevaks kooli – UI suvesessile.