Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

AINULT ÜKS KÜSIMUS

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Miks korraldab Raadio 7 Estonia Talveaias kontserdisarja «Kus on armastus?»

Helle Aan, Raadio 7 programmijuht:

Image

Teoloogiadoktor Pille Valk on uurinud meie noorte ideaale ja järjestanud nende väärtushinnangute esikümne. Esikohal oli armastus ja viimasel kirikuga seonduv. Meile tundus tõdemus paradoksaalne – ühed otsivad armastust, teised jagavad, elavad armastuses, aga kokku ei saa. Seepärast valisime neutraalse kokkusaamispaiga – Estonia Talveaia.

Palusime soovijail, kes armastusest laulavad, oma osavõtusoovist teatada. Ja nii hakkas projekt Raadio 7 ja EELK Kirikumuusika Liidu toel ilmet võtma. Muusika mõjub väga emotsionaalselt. Oma osa on sõnal. Igal kohtumisel on alateema – elu mõte, õnn, suhted, elu ülim eesmärk – mis püüavad ühe laulu sõnadele tuginedes kokku anda vastuse küsimusele, kus on armastus…

Kontserdid toimuvad kuu kolmandal esmaspäeval algusega kell 19. Raadio 7 salvestab kontsertõhtu. Ka raadioeetrist saab kuulaja osa talveaias toimuvast, esinejate ja kuulajate loodud õhkkonnast, emotsioonidest. Kohale tulnud, tajume Looja puudutust veelgi konkreetsemalt.

Tuginen kogemusele, mille saime jaanuaris toimunud kontserdil. Tookord laulis Kaarli koguduse kontsertkoor ja mängis perekond Lendi ansambel. Mõtiskles õpetaja Jaan Tammsalu. Helin, mis meie rinna sees heliseb, sai elujõudu, tunnetuse ja arusaamise, kus otsitav armastus on.

19. märtsil laulab kammerkoor Credo ja Tallinna Jaani koguduse kammerkoor, 16. aprillil Pärnu Eliisabeti kogudus tütarlastekoor Elise ja Nõmme baptistikoguduse kammerkoor, 21. mail Nõlvakute pereansambel ja Allika baptistikoguduse kammerkoor.

Sarja korraldavad Raadio 7 ja Kirikumuusika Liit. Sissepääs üritusele on tasuta, kuid eelneva registreerimisega, kuna kohtade arv on piiratud. Kontsertidele registreerumine tel 660 7830.