AINULT ÜKS KÜSIMUS

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Peapiiskop Andres Põder kutsub teist aastat järjest kokku konverentsi «Kristlikud väärtused Eesti poliitikas», mis tänavu keskendub perekonna vaimsele alusele ja peetakse esmaspäeval, 30. oktoobril kella 13–18 Pirita Lillepaviljonis. Ühisesse arutellu on kutsutud poliitikud ja kirikutegelased. Kas kavatsete ka sellel aastal osa võtta kirikupea poolt kokku kutsutud konverentsist?

 

Tõnis Lukas, Isamaa ja Res Publica Liit:

Loomulikult, mul on plaan isegi ettekandega üles astuda. Teema olen sõnastanud järgmiselt: «Lastes me kordame iseennast».

Poliitikutel on vaja jõudumööda kursis olla kogu ühiskonnas toimuvaga. Äärmiselt vajalik on ka vaimulike ja üldse kristlastega asja arutada. Kirikuinimestega suheldes kristalliseeruvad elu põhiväärtused selgemini. Osalemine taolistel foorumitel ei anna üksnes teadmisi, vaid mõjub rikastavalt ka vaimule.

Mitmed kristlikud väärtused on kõnekad poliitikas. Küsimusele, kas eetika poliitikas ja kirikus on identsed, vastan ma: loomulikult on. Elu põhiväärtustest saab rahvas aru kultuurilistele väärtustele tuginedes. Viimase sisu on aga meil kristlik. Kristliku kiriku seisukohad on kinnistunud poliitikas, põhialus on siin üks. Kuigi põhiväärtustes on tänapäeval hälbeid, on meie ühiskonna toimimise alus kristlik-demokraatlik.