Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Otepääl peeti nõu

Nädal tagasi, 8. veebruaril külastas peapiiskop Urmas Viilma Otepääd, et sealse vallavanema Jaanus Barkalaga (fotol) kõnelda Eesti lipu keskusest. Oma FB kontol edastab kirikujuht, et kutse sealselt vallavalitsuselt oli meeldiv üllatus. Ka toetab kirikuvalitsus lipu keskuse väljaarendamist just koguduse pastoraadis. Teadaolevalt avas toonane vaimulik Jüri Stepanov (1952–2008) aastal 1996 Otepääl lipu toa.

Vallavanem kiitis valla head koostööd kõikide kogudustega, ent suhted luteri kirikuga on tänu sinimustvalgele tihedamad. Lisaks peapiiskopile osales kohtumisel riigikogu liige Eerik-Niiles Kross. Külastati ka pastoraati, kuhu on veetud kaugküttesüsteem ja osa ruume korda tehtud. 

Eesti lipu pühitses Otepääl 4. juunil 1884 Rudolf Kallas (1851–1913). Aasta pärast, kui tähistatakse lipu 140. aastapäeva, loodetakse täita ruumid ekspositsiooniga ja hiljem välja ehitada kogu I korrus, kirjutab peapiiskop näoraamatus.

Muinsuskaitseamet jagab toetusi

Ka sel aastal toetab muinsuskaitseamet kultuurimälestiste korrastamist. 2,6 miljoni euroga toetatakse töid ehitis-, kunsti-, ajaloo- ja arheoloogiamälestistel, aga ka muinsuskaitsealal asuvaid hooneid.

Mirjam Rääbis, muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja, on kinnitanud ameti kodulehel, et viiakse lõpuni pikemaajalised projektid ja et pärandi toetamine elukeskkonna parandamisel ning rohe-eesmärkide täitmisel on oluline. 

Toetuse saajate nimekirjast leiab näiteks jätkutööd Kihelkonna, Keila ja Nissi kiriku juures, Reigi pastoraadi põranda restaureerimise, Palamuse pastoraadi peahoone katusekivide vahetuse ja hulganisti väiksemaid töid, mis sel aastal on plaani võetud. Paraku tuleb tõdeda, et paljud taotlused pole rahastust leidnud.