Esileht » Uudis » Uudised »

Võru praostkonna vaimulike seminar peeti Põlvas

09.11.2010 | | Rubriik: Uudised

 Põlva koguduse pastoraadis pidasid vaimulikud seminari teemal «Jumala missioon: meie missioon».
Seminari viis läbi Missouri Sinodi Luterliku Kiriku pastor Mark Krause (pildil). Kahekümneaastase vaimulikutöö kogemusega pastor jagab Balti riikides teadmisi piibellikust misjonist. «Misjoni puhul on oluline teada, mis see täpselt on. Ainuüksi ühe koguduse sees kohtab erinevaid arusaamu misjonist,» märkis Krause.
Kõige ekslikum on arvata, et misjonitöö on vaid pastori ülesanne. «Kui kogudus näeb misjonärina ainult pastorit, tähendab see teadmatust või kartust kanda oma osa kogu kristlaskonnale pandud vastutusest,» on Krause veendunud.
Sageli saab misjonitööle takistuseks ka see, et vaimulikud ei usalda oma ilmikuid. «Kogudus on meeskond,» toonitab Krause, «ilmikute kaasamine misjonitööle ei vähenda mingil määral vaimuliku autoriteeti.»
4000-liikmelist kogudust teeninud ja kaks kogudust rajanud Krause tõi esile ka visiooni vajalikkuse, sest visioon kui pilt soovitud tulemusest on üks viis vältida pastorite läbipõlemist. «Ühtsus, inspiratsioon, kaasamine, keskendumine, suuna määramine, muutumise soov, julgus ja jõud,» loetles Krause visiooni märksõnu.
Julgust ja jõudu peab Krause eriti oluliseks, sest elame ju langenud maailmas, millest pole puutumata jäänud ka kirik. Krause tõi näiteks, et Ap 2:42–47 talletatu ei ole enam ammu kirikutele omane. Külaline toetus ettekandes läbivalt Piibli kirjakohtadele.
Kogudusi tervendavaks ja misjonitööd kandvaks jõuks nimetas Krause armastust: «Kasvades usus ja armastuses õpivad koguduseliikmed ka üksteist armastama. Armastus aitab inimestel erinevustest üle saada ning näha ligimeses kedagi, keda Jumal on armastanud sellisena, nagu ta on. Kiriku kohus on säilitada kaastunne n-ö kadunud lammaste vastu ning jõuda nendeni Kristuse armastuse läbi sõnas ja teos.»
Margit Õkva,
Koit

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)