Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Valimised

20.01.2009 | | Rubriik: Uudised

11. jaanuaril nimetas koguduse täiskogu juhtorganid Aegviidu, Järva-Peetri ja Tallinna Toomkoguduses.
Aegviidus suurendati nõukogu liikmete arvu 12-lt 14-le, uus juhatus valitakse 8. veebruaril. «Uue juhatuse ülesanded määrab suures osas ära kiriku põhikiri. Tegelema tuleb hakata ka arengukavaga,» selgitas koguduse õpetaja Tõnu Linnasmäe.
Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu valimised läksid õpetaja Jaak Salumäe hinnangul väga hästi korda ja hääletamas käis üle 53 protsendi täiskogu liikmetest – kokku 194 inimest. Kõige enam sai hääli praegune juhatuse esimees Raido Rüütel.
15-liikmeline nõukogu koguneb oma esimesele koosolekule 25. jaanuaril, et valida Toomkogudusele uus juhatus.
«Koguduse ees seisev suurim ülesanne järgneva nelja aasta jooksul on jätkata jõupingutusi ja viia nähtavate tulemusteni endise konsistooriumihoone ja praeguse kogudusemaja renoveerimine ning selle täitmine uue elu ja uute funktsioonidega,» märkis Salumäe.
Järva-Peetris oli 51st koguduse täiskogu liikmest valimas 25, mis on õpetaja Lea Heinaste (fotol) sõnul hea näitaja, nagu seegi, et valitud nõukogus on pooled uued liikmed. «Sel aastal tuleb hakata tegelema koguduse arengukavaga ja usun, et uued aktiivsed nõukogu liikmed toovad häid mõtteid.»

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)