Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Uuest aastast jõustunud maksumuudatused

14.01.2009 | | Rubriik: Uudised

1. jaanuarist on jõustunud mitmed maksumuudatused, mis puudutavad nii maksude tasumise korda kui mitut maksumäära.
Muutunud on mitme teenuse ja kauba käibemaksumäär. Senine soodusmäär 5% tõuseb 9%le raamatutel, perioodikal (ajalehed, ajakirjad), ravimitel ja majutusteenustel. Etenduse- ja kontserdipiletite, matusetarvete ja -teenuste ning ohtlike jäätmete käitlemise puhul peab edaspidi arvestama 18%lise käibemaksuga.
Suurenenud on liiklusregistri ning kodakondsus- ja migratsiooniameti toimingute riigilõivud. Näiteks tuleb rohkem raha tasuda auto registreerimisel, ARKi eksamite sooritamisel või juhilubade saamisel.
2008. aasta tasemele jääb tulumaksumäär 21% ka sel aastal, samuti ei muutu maksuvaba tulu 2250 krooni kuus. Ettevõtete tulumaksu osas aastapõhisele maksustamisele üle ei minda, vaid jätkatakse senise süsteemiga. Samuti jäävad samaks kõik aktsiisid, ühtne tollimaksumäär reisijatele vähenes 1. detsembril 2008 3,5%lt 2,5%ni.
Muudatusi on ka autode erisoodustuse arvestamisel. Tööautoga erasõitude maksustatav summa tõuseb 2000 kroonilt 4000 kroonile, mille eesmärgiks on vältida auto kasutamist palgakomponendina. Samavõrra muutub soodsamaks isikliku auto töösõitudeks kasutamine. Edaspidi tõuseb maksuvaba piirmäär 2000 kroonilt 4000 kroonile nendele, kes peavad sõitude üle arvestust (sõidupäevikut). Neile, kes arvestust ei pea, jääb maksuvaba määr endiselt 1000-le kroonile.
Maksumäärade muudatustest loe rahandusministeeriumi kodulehel
http://www.fin.ee/doc.php?81446.

EK 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)