Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Uudiseid Saksamaalt

05.11.2008 | | Rubriik: Uudised

Toimetusse saabus Martin Luther Bundi väljaande Lutherische Dienst selle aasta 4. number.
Martin Luther Bundi peasekretär Rainer Stahl tõstatab juhtkirjas tänapäeva oikumeenilist õhkkonda arvestades küsimuse luterlikust identiteedist. Miks nimetavad Saksamaal luterlased ennast evangeelseteks (evangelisch), aga mitte evangeelseteks luterlasteks (evangelisch-lutherisch)? Miks on raske seda välja öelda, kui teised konfessioonid ennast täpsete nimedega kirjeldavad? Ta kutsub üles seda küsimust koos uurima ja laskma ennast Martin Lutheri poolt Kristuse juurde juhtida.
Tänades Eesti Kirikut avaldatakse Monika Reediku 7. mail EKs ilmunud, fotodega illustreeritud portreelugu Anne Burghardtist.
Pikemalt kirjutatakse ka n-ö topeltdiasporaas olevatest luterlastest, poolakatest Siberi taigas, pastoritööst Kaliningradis ning piiridest ja väljakutsetest luterliku teoloogia õpetamisel Rumeenias Sibius.
Lugeda saab ülevaadet Erlangenis toimunud saksa keele kursustest, kus oli osavõtjaid 24 riigist, teiste seas ka Eestist. Juttu on veel 14aastasest Brasiilia poisist, keda toetab evangeelne Lootuse Maja.
Uudistes mainitakse EELK ja E.E.L.K. ühinemisplaane.

Ajakirja luges
Hannes Heinsar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)