Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

09.11.2011 | | Rubriik: Uudised

 26. novembril toimub konverents «Quo vadis, kiriku laulu- ja palveraamat?». Millistele arengutele ja vajadustele kirikumuusika lauluvaramus tahab usuteaduse instituudis kell 10 algav konverents tähelepanu juhtida?
Eerik Jõks, üks peakorraldajaist:
Selle konverentsiga tähistatakse kiriku laulu- ja palveraamatu (KLPR) ilmumise 20. aastapäeva. Oleme kahe aastakümne jooksul olnud selle raamatu tänulikud kasutajad ja seepärast on konverents tänuavaldus kõikidele, kes selle vajaliku raamatu koostamisele kaasa aitasid ning kes on seda ustavalt kasutanud ja seda teistelegi õpetanud.
Ilmselt on luterlikul kirikul Eestis varsti vaja välja anda uus lauluraamat. Seda kas või ainult ühel lihtsal põhjusel – KLPRi tiraaž on otsas. Kui aga lauluraamatuid on juurde vaja, siis ei ole vist otstarbekas teha lihtsalt kordustrükk.
Selle konverentsiga soovitakse anda kirikurahvale võimalus panna üheskoos maha märgid edasiseks tegevuseks järgmise lauluraamatu koostamisel. Seepärast on tegemist luterliku kiriku jaoks väga olulise sündmusega ja oleks rõõmustav, kui võimalikult paljud inimesed saaksid tulla nii teiste mõtteid kuulama kui omi väljendama. Lauluraamat on meie kõigi ühine asi ja seepärast kasutagem oma eesõigust selles ühises asjas kaasa rääkida. Kui meil õnnestub Jumala abiga koostada ja anda välja uus lauluraamat, siis jääb see meile kasutada aastakümneteks ning oleks hea, kui juba selle alguse juures oleks esindatud võimalikult lai arvamuste ring.
Sellepärast tule konverentsile ja ütle oma arvamus kirikulaulu tuleviku kohta Eestis. Et konverentsil on võõrkeelsed ettekanded, on kasutusel sünkroontõlge. Selleks, et korraldajad teaksid piisavalt aparaate varuda, on hädavajalik, et konverentsile tulijad ennast registreeriks hiljemalt 17. novembriks. Seda saab teha aadressil www.eelk.ee või kirikuvalitsuse kantseleis.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)