Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tunnustus viljandlaste sõpradele

26.01.2005 | | Rubriik: Uudised

Soome luterlikke kogudusi teenindav ühendus Kirkkopalvelut ry andis Tuusula kogudusele tunnustusauhinna Aasta Tegu hea koostöö eest Tuusula vallaga.
Vald on üks kiiremini kasvavaid piirkondi Lõuna-Soomes, mis seab nii valla kui ka koguduse ette ülesande aidata uutel elanikel uue kodupiirkonnaga kohaneda ja ühtset kogukonda moodustada. Tuusula kogudus on pikki aastaid oma praostkonna kaudu toetanud sõpruspraostkonda Viljandit.
Nende koostöökogemus omavalitsusega on leidnud järgimist ka Viljandis, kus laste turvakodu projekt on linna ja Pauluse koguduse ühisettevõtmine. Omavahelist koostööd on teinud ka Tuusula ja Viljandi Pauluse koguduse muusikud. Meie koorid on teineteist vastastikku külastanud ning organist Aaro Tetsmann sooritas Sibeliuse Akadeemias õppides oma praktika Tuusulas.
Eriti tihe läbikäimine on kahe koguduse lastetöötegijatel. Meie pered on osalenud Tuusula perelaagrites ning nende lapsed ja noored on käinud Viljandis. Viimane suurim külalisrühm võttis osa Viljandi folkmuusika festivalist.
Toivo Vilumaa,
Viljandi Pauluse koguduse juhatuse esimees

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)