Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Töövõtuleping on sõlmitud

20.04.2007 | | Rubriik: Uudised

Tartu Pauluse Kiriku sihtasutuse juhataja Elo Süld ja Soomes asuva arhitektuuribüroo Arkkitehtitoimisto arhitekt Kari Järvinen allkirjastasid kiriku taastamiseks projekteerimislepingu.

Leping kirjutati Tartu Pauluse kirikus alla 3. aprillil ja see hõlmab hoone arhitektuuriprojekti ja sisekujundust ning selle maksumuseks on 4,3 miljonit krooni. Lepinguga on sätestatud, et arhitektid Kari Järvinen, Merja Nie- minen ja Markku Nors koostavad kiriku taastamiseks vajaliku arhitektuurse ja sisekujundusliku eel- ja põhiprojekti ning tööprojekti.

Nende ülesandeks on teha ka projekti koostamiseks vajalikud projekteerimistööd ning jälgida, et ehituse käigus projektist kinni peetakse. Lepingu kohaselt lõpevad projekteerimistööd 2008. aasta juunis, ehitustööde ajaks arvatakse aastaid 2008–2010.

Juunis plaanib sihtasutus välja kuulutada riigihanke küttesüsteemi, kanalisatsiooni ja vee ning elektrisüsteemi projekteerimiseks. Eriprojektide eeldatav maksumus on 2,5 miljonit.

Kõigi projekteerimistööde rahastamiseks eraldas Eesti riik möödunud aastal 1,5 milj krooni, sama palju tasutakse pühakodade riikliku säilitamise ja taastamise programmi kaudu, Tartu linna selle aasta eelarvesse on kiriku taastamiseks kirjutatud 3 miljonit krooni.

Möödunud aasta maist detsembrini kestnud kiriku taastamise sisekujunduse ning arhitektuurikonkursile laekus kaks võistlustööd, millest koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisekujundajate Liidu ja Tartu Kultuurkapitaliga tunnistati paremaks soomlaste oma arhitektuuriliselt veenva vormi tõttu.

Kõik detailid pinkidest kuni lühtriteni on elegantselt moodsad, kuid samas seotud kiriku projekteerinud Eliel Saarnineni vormikeelega. Arhitektuuribüroo Mari Kurismaa OÜ võistlustöö tunnistati paremuselt teiseks.

Võistlustööd pidid järgima kaht olulist põhimõtet: esiteks on tegu pühakojaga, 20. sajandist pärineva Eliel Saarineni suurtööga (ehitatud 1915–1917); teiseks, et kavandatav saal täidab ka kontserdisaali funktsiooni, kus esitatakse muusikalisi suurvorme. Pärast taastamist mahutab kirik kuni 300 esinejat ja üle 1000 pealtvaataja.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)