Esileht » Uudis » Uudised »

Tellingutel tehakse ilusat ajalugu

05.06.2013 | | Rubriik: Uudised

Tallinna Kaarli kirikus restaureeritakse altarimaali. Oma toetuse selle heaks saab anda igaüks, osaledes heategevuskontserdil.

2011. aasta märtsis Kaarli kirikus alanud suurremont on jõudnud järjega sinnamaani, et mai keskpaigast on tellingutes 1879. aastal valminud Johann Köleri freskotehnikas altarimaal. Kui 134 aastat tagasi tõusis Johann Köler tellingutele ja tegi kirikule maali näol kingituse, siis nüüd asuvad kingitust tegema tuntud ja armastatud lauljad.
Aidata saab tegelikult kogu eesti rahvas, et altari kohal vaeseid ja koormatuid enda juurde kutsuva Kristuse, eestlase Villem Tamme näoga Jumala poja silmad taas särama lööksid. Esimese eesti soost professionaalse maalikunstniku ja rahvusliku maalikoolkonna rajaja Johann Köleri (1826–1899) freskotehnikas altarimaali restaureerivad Hilkka Hiiop ja Merike Kallas ning kunstiakadeemia endised ja praegused üliõpilased. Töö peaks valmima juuni lõpuks.
Kui kiriku siseremonti on tehtud koguduse oma rahaga, siis fresko restaureerimist ja näitust on Tallinna Kultuuriväärtuste Amet toetanud 7600 euroga. Järjekorras ootavad tööd orelirõdul, värvimist kiriku lagi ja restaureerimist orel.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)