Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suvel 2012 viibib Eestis 1500 koolitatud misjonäri Euroopast

22.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Korraldustoimkond teeb ettevalmistusi suureks misjoniürituseks. Erakogu
Järgmisel suvel on Tallinn Euroopa misjonäride päralt ning Jumalast ja tema armastusest räägitakse üle linna igal pool.

Siin toimub üleeuroopaline misjonisündmus Heartbeat Tallinn. Agape Eesti ja Agape Euroopa eestvedamisel ning siinsete koguduste toel korraldatav üritustesari kätkeb endas lugematul hulgal töötube, laagreid, seminare, kontserte – kõik eesmärgiga juhtida eestimaalasi Jumala juurde.
Võimalus igale kristlasele
Tallinna oodatakse vähemalt paari tuhandet väliskülalist, teiste hulgas USA evangelisti ja kirjanikku Josh McDowelli.
Lehari Kaustel, üks Heart­beat Tallinna korraldajatest, ütleb, et erinevalt paljudest senistest kristlikest suurüritustest, kus inimesed kutsutakse ühte kohta kokku, on projekti eesmärk pigem saata kristlased väikestes gruppides välja teisi teenima.
Kaustel räägib, et Heartbeat Tallinn on iga kristlase jaoks võimalus viia head sõnumit ja tunnistust oma eri- või huviala inimesteni ning tutvusringkonda, sest väiksemates gruppides saab inimestega personaalsema kontakti. «Kutsun kõiki kristlasi üles ürituse eest palvetama ning tunnetama, mida Jumal on neile üritusega seoses südamesse pannud, kuidas nad saaksid kaasa lüüa.»
Ürituse vaimulik patroon on praost Jaan Tammsalu, kulminatsioon on tuleva aasta juuli viimasel nädalal (24.–29. juuli), mil Eestis viibib 1500 koolitatud misjonäri Euroopast, kes on valmis koostööks siinsete kogudustega. Heartbeat Tallinn lõpeb noorte- ja pereüritustega A Le Coq Arenal.
Kohtumispaik on augustis Haapsalus
Üritustesarjani viivad sündmused aga algavad juba eeloleval suvel. 20. augustil tähistatakse Haapsalu missiol tänujumalateenistusega «Laul ja vabadus» suurejooneliselt Eesti taasiseseisvumist. 20. augustil 1991 kuulutas Eesti Vabariik ennast taas iseseisvaks. Sama aasta augustis pidas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik suurejoonelise missio Läänemaal kahes linnas – Pärnus ja Haapsalus, kus peakõnelejaks oli evangelist Kalevi Lehtinen.
1991. aasta sügisel anti välja EELK laulu- ja palveraamat. Kõik need ajaloolised teetähised annavad põhjuse tuua tänu Jumalale. Nii tuleb dirigent Merle Lendi juhendamisel Haapsallu taas kokku üle-eestiline ühendkoor, mis astus esmakordselt üles 2009. aastal Lootuse festivalil.
«Laulu ja vabaduse» raames toimub esimest korda Eestis piirkondlik palvekogunemine, mille eesmärgiks on katta palvevõrgustikuga kogu Lääne-Eesti ning sealt edasi kanda juba kogu me maa Jumala ette. Augustis algab Eestis ühtlasi evangeeliumiaasta, mille raames plaanitakse suuremaid ja väiksemaid evangeelseid sündmusi mitmel pool.
Kui 20 aastat tagasi seisid eestlased üksmeeles vastu Nõukogude okupatsioonile ja võitlesid endale välja iseseisvuse, siis nüüd tahavad kristlased üksmeeles vastu seista Eesti sekulaarsusele ja usuleigusele ning viia eelkõige oma isiklike tunnistuste kaudu evangeeliumi edasi.
Toivo Tänavsuu
Astrid Raja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)